Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Paulińskie Dni Młodych


Czwartek, 11.07.2019

Paulińskie Dni Młodych
Jubileuszowe 10. Paulińskie Dni Młodych odbywają się w Wielgomłynach w dniach od 8 do 14 lipca.
W tym roku pod hasłem 'Pragnę' zgromadziła się rekordowa liczba młodzieży. Wraz z ojcami, klerykami i siostrami zakonnymi grupa PDM liczy ok. 200 osób. Młodzi uczestnicy spotkania pragną bliskiego spotkania z Bogiem i ludźmi.

To, co wyróżnia Paulińskie Dni Młodych na tle spotkań proponowanych przez inne zgromadzenia zakonne, to forma rekolekcje 'Lectio Divina'.
- Studium biblijne i adoracja, która pogłębia lekturę słowa Bożego to ważny element naszej duchowości. Uczymy młodzież jak wprowadzać w życie naszą zakonną dewizę: 'Sam na sam z Bogiem' - mówi o. Dariusz Kropacz, opiekun grupy młodych z Torunia.

W tym roku rekolekcje w ramach Paulińskich Dni Młodych prowadzi o. Mateusz Walczak. Podkreśla, że poszczególne etapy biblijnej drogi, czyli czytanie, rozważanie, modlitwa i kontemplacja, wymagają skupienia i duchowej walki. A wszystko po to, żeby otworzyć się na spotkanie z Jezusem.

Kolejną charakterystyczną cechą Paulińskich Dni Młodych jest to, że co roku odbywają się one w innym paulińskim klasztorze. Z okazji jubileuszu 10-lecia PDM postanowiliśmy przypomnieć dziesięć placówek, w których spotkanie już się odbyło - mówi organizator o. Michał Gawryluk.

Oprócz rozważania Słowa Bożego młodzi spędzają czas na licznych aktywnościach, mają okazję skorzystać z kierownictwa duchowego, a ostatniego dnia biorą udział w 'Pauliniadzie' czyli olimpiadzie wiedzy o historii i charyzmacie Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

W tym roku Paulińskie Dni Młodych mają charakter międzynarodowy. Są młodzi wraz z duszpasterzami z placówek w Niemczech i Stanach Zjednoczonych oraz brat kleryk z Kamerunu.

Autor: AS

Zobacz również

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Sobota, 13.07.2019

- Jasna Góra czeka na pieszych i innych pielgrzymów, którzy są świadectwem wiary i miłości do Maryi - powiedział przeor klasztoru

Autor: IT

Z całej Polski na rowerach

Z całej Polski na rowerach

Sobota, 13.07.2019

W ciągu ostatnich dni pokonali od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. W 50. grupach z całej Polski na Jasną Górę dotarło dziś w ramach 14. Pielgrzymki Rowerowej ok. półtora tysiąca osób.

Autor: IT