Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa


Czwartek, 11.07.2019

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa
Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Na Jasnej Górze szczególna modlitwa za pomordowanych zanoszona jest zawsze na początku lipca podczas pielgrzymki Kresowian. Na placu staje Krzyż Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Tak było i w tym roku. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski apelował o godne uczczenie pamięci wypędzonych i pomordowanych mieszkańców Kresów Wschodnich II RP, prawdę o ludobójstwie 'ponad sojuszami i poprawnością polityczną' oraz godne pochówki ofiar:

O ile o ludobójstwie na Wołyniu w kraju wie już wielu rodaków - o tyle za obecną wschodnią granicą, wciąż nie można się 'doprosić ludzkiej przyzwoitości', by należycie pogrzebać zamordowanych przez OUN-UPA Polaków, w tym wielu kapłanów i stanąć w prawdzie o dokonanych zbrodniach.

Kresowianie apelowali o większe zaangażowanie w tej sprawie, zwłaszcza polityczne i przypominali, że zawsze są tam, gdzie trzeba bronić godności Polaków i polskiej racji stanu.


Autor: IT

Zobacz również

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Sobota, 13.07.2019

- Jasna Góra czeka na pieszych i innych pielgrzymów, którzy są świadectwem wiary i miłości do Maryi - powiedział przeor klasztoru

Autor: IT

Z całej Polski na rowerach

Z całej Polski na rowerach

Sobota, 13.07.2019

W ciągu ostatnich dni pokonali od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. W 50. grupach z całej Polski na Jasną Górę dotarło dziś w ramach 14. Pielgrzymki Rowerowej ok. półtora tysiąca osób.

Autor: IT