Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła


Piątek, 28.06.2019

Któż jak Bóg! Zapowiedź pielgrzymki rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła
Maryja, Królowa Polski oraz Jej najwierniejszy rycerz, św. Michał Archanioł, zapraszają na spotkanie na Jasnej Górze. Już w sobotę 6 lipca IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła, a także czytelników czasopisma 'Któż jak Bóg'.

- Czas pielgrzymki wypełniony będzie modlitwą i licznymi konferencjami m.in. z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem - zaprasza ks. Rafał Szwajca, michalita i koordynator ds. peregrynacji figury św. Michała Archanioła:

Po spotkaniu różaniec w Bazylice, nabożeństwo oczekiwania i procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny jest na stronie: www.kjb24.pl.

Pielgrzymki czcicieli św. Michała Archanioła na Jasną Górę są owocem, trwającej od 2013 roku, peregrynacji po Polsce kopii figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano we Włoszech. Przy tej okazji wierni przyjmują także szkaplerz św. Michała Archanioła.

Kult św. Michała Archanioła i aniołów szerzą w Polsce michalici, czyli Zgromadzenie św. Michała Archanioła, które zostało założone pod koniec XIX w. w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu przez bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Autor: AN

Zobacz również

Niedziela Palmowa - zapowiedź

Niedziela Palmowa - zapowiedź

Środa, 01.04.2020

Tegoroczna Niedziela Palmowa na Jasnej Górze przeżywana będzie bez udziału wiernych. W Mszach św. celebrowanych w Duchowej Stolicy Polski, która w ostatnich dniach stała się narodowym centrum modlitwy w intencji zatrzymania pandemii, uczestniczyć można będzie za pośrednictwem transmisji medialnych, o których mówi kustosz Sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.

Autor: IB

Golgota naszych czasów

Golgota naszych czasów

Środa, 01.04.2020

Odosobnienie, strach, cierpienie a w wielu przypadkach także i zwątpienie - koronawirus staje się Golgotą naszych czasów. Izolacja komplikuje nie tylko naszą codzienność, potrzebę relacji, ale przede wszystkim naszą duchowość, co jest szczególnie ważne teraz, gdy przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Autor: IB

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Środa, 01.04.2020

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową w całej Polsce odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, w tym roku jednak ze względu na panujący w kraju stan epidemii będzie ona miała zupełnie inny wymiar niż zwykle.

Autor: IB

Nie mogą być w swoich parafiach, posługują na Jasnej Górze

Nie mogą być w swoich parafiach, posługują na Jasnej Górze

Wtorek, 31.03.2020

Paulini z zagranicznych placówek, którzy uczestniczyli w marcowej kapitule generalnej, a z powodu epidemii koronawirusa nie mogą powrócić do swoich parafii, teraz posługują na Jasnej Górze. Cały czas są także w kontakcie ze swoimi wspólnotami.

Autor: AN

Straż Jasnogórska:

Straż Jasnogórska: "pielgrzymi ze zrozumieniem podchodzą do wprowadzonych w Sanktuarium obostrzeń"

Wtorek, 31.03.2020

W zawiązku z epidemią koronawirusa na Jasnej Górze obowiązują restrykcje związane m.in. z ilością osób przebywających na terenie Sanktuarium.

Autor: AN

@JasnaGoraNews

@JasnaGoraNews

Poniedziałek, 30.03.2020

W czasie epidemii koronawirusa pielgrzymi jasnogórscy pozostający w domach pragną podtrzymać więź z sanktuarium, coraz częściej korzystają z jasnogórskich mediów społecznościowych, w tym z twittera. Krótkie teksty i zdjęcia ukazują Jasną Górę, która wciąż tętni rytmem modlitwy podtrzymywanej przez Paulinów, trwających na 'duchowym posterunku' mimo braku pielgrzymów.

Autor: AS