Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Kapłański jubileusz Generała Paulinów i Przeora Jasnej Góry


Wtorek, 18.06.2019

Kapłański jubileusz Generała Paulinów i Przeora Jasnej Góry
Srebrny Jubileusz święceń kapłańskich obchodzą dziś na Jasnej Górze O. Arnold Chrapkowski Generał Zakonu Paulinów i o. Marian Waligóra Przeor Jasnej Góry i ośmiu współbraci służących w różnych zakątkach świata. 18 czerwca 1994 r. w bazylice jasnogórskiej otrzymali święcenia z rąk Abp. Stanisława Nowaka.
- Charakter posługi kapłańskiej naszego rocznika jest wyrazem powszechności Kościoła i naszego Zakonu - mówi o. Generał.

- Dziękujemy za 25 lat kapłańskiej posługi właśnie tutaj, gdzie każdy Polak, a szczególnie każdy Paulin, znajduje swój dom - dodał o. Przeor.

Wśród jubilatów znajdują się m. in. o. Albert Wiesław Waśniowski Prowincjał Australijski, o. Krzysztof Drybka Przeor Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown i o. Maksymilian Melonek z Prowincji Niemieckiej.

Autor: AS

Zobacz również

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Przeor Jasnej Góry przed pielgrzymkowym szczytem

Sobota, 13.07.2019

- Jasna Góra czeka na pieszych i innych pielgrzymów, którzy są świadectwem wiary i miłości do Maryi - powiedział przeor klasztoru

Autor: IT

Z całej Polski na rowerach

Z całej Polski na rowerach

Sobota, 13.07.2019

W ciągu ostatnich dni pokonali od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. W 50. grupach z całej Polski na Jasną Górę dotarło dziś w ramach 14. Pielgrzymki Rowerowej ok. półtora tysiąca osób.

Autor: IT