Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze - kolejne spotkanie


Poniedziałek, 17.06.2019

Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze - kolejne spotkanie
Dziś na Jasnej Górze odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: 'Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze'. Tym razem rozważania dotyczyć będą kardynała Stefana Wyszyńskiego jako pasterza i nauczyciela. O. Mariusz Tabulski, organizator, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego przypomina, że program nauczania Prymasa Tysiąclecia powstał na fundamencie wielkiego zawierzenia Matce Bożej:

Rozmowy wokół pasterskiej i nauczycielskiej misji Prymasa Wyszyńskiego toczyć się będą na podstawie nowego albumu wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasa Wyszyńskiego. Pozycja zawiera sporo zdjęć, które dotąd nie były publikowane:

W spotkaniu 'Jasnogórski Prymas w drodze na ołtarze' udział wezmą: Beata Mackiewicz, kierownik Wydawnictwa 'Soli Deo', redaktor 'Dzieł zebranych' Stefana Kard. Wyszyńskiego; dr Rafał Łatka, koordynator Centralnego Projektu Badawczego IPN pt. 'Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944-1989' oraz ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się o 18.30 w Instytucie Maryjnym. Jak zwykle wcześniej o godz. 17.30 odprawiona zostanie Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.


Autor: IT

Zobacz również

 U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

Dziś największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze. Z udziałem kilku tysięcy wiernych, głównie pieszych pielgrzymów, obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną.

Autor: MS

 4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

O wstawiennictwo Maryi w wiernym naśladowaniu Jej Syna modlili się dziś jasnogórscy pielgrzymi, którzy przybyli na największy lipcowy odpust maryjny obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywane także świętem Matki Bożej Szkaplerznej. W pielgrzymkach pieszych dotarło ok. 4 tys. pątników.

Autor: MS

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB