Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Modlitwę dziękczynną za miniony rok i prośby o błogosławieństwo na nowy czas zanosili na Jasnej Górze dyrekcja i pracownicy Śląsko-Dąbrowskiego Zakładu Spółki PKP Cargo S.A. oraz zaprzyjaźnione z nim podmioty.  Marek Pieszczek, dyrektor kopalni „Wieczorek” podkreślił, że wspólna modlitwa na Jasnej Górze to ważne wydarzenie dla wszystkich pracowników i współpracowników zakładu:  Dziś wieczorem na Jasnej Górze odbędzie się koncert kolęd Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Modlitwa śpiewem będzie dziękczynieniem Matce Bożej za łaskę 35-lecia istnienia Zespołu. W ciągu tych lat działalności wykształcił on ponad dwa tysiące młodych ludzi, ucząc śpiewu i tańca ludowego na równi z szacunkiem dla tradycji i historii Polski, rozwijając umiejętności dostrzegania piękna zróżnicowanych tradycji lokalnych.
  Początek koncertu o godz. 20.15.
  Także za twórczą pracę wyrażoną muzyką i śpiewem dziękowali dziś na Jasnej Górze ks. dr Stanisław Jasionek, proboszcz parafii św. Floriana w Częstochowie oraz jego organista:  Ks. Jasionek podkreślił, że tworzenie tekstów do utworów wykonywanych przez biskupa Antoniego Długosza to dla niego wielki zaszczyt odczytywany jako włączenie się w nurt ewangelizacji, zwłaszcza dzieci:  Ks. dr Stanisław Jasionek oraz jego organista Tomasz Łękawa stworzyli już 45 piosenek wykonywanych przez bpa Antoniego Długosza. Z tymi utworami wydane zostały cztery płyty.
  „Lek na zgorzknienie - czyli uzdrawianie przez słuchanie” – to hasło Jasnogórskich Dni Skupienia organizowanych przez ojców paulinów w Sanktuarium w sezonie zimowo - wiosennym 2013/2014. Jutro po południu rozpocznie się druga tura rekolekcji, które potrwają do niedzieli.
  Jasnogórskie Dni Skupienia poprowadzi o. Marcin Ciechanowski:  Na program Dni Skupienia złożą się m.in.: Msza św. konferencje, wspólna modlitwa brewiarzowa, różaniec, nabożeństwo drogi krzyżowej oraz modlitwa indywidualna i rozmowy z kapłanami.
  Kolejne Jasnogórskie Dni Skupienia odbędą się w lutym i marcu.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>