Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii


Wtorek, 11.06.2019

Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii
Z modlitwą dziękczynną za niedawną wizytę w parafii św. Jana Pawła II w Islandii na Jasną Górę przybyła poseł Lidia Burzyńska, przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami. W Islandii świętowano 30.rocznicę pielgrzymki papieża z Polski i 5.rocznicę erygowania w Asbro parafii pod wezwaniem świętego naszego Rodaka.
- Za wielki zaszczyt poczytuję sobie, że dane mi było przekazać ornat z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, ofiarowany społeczności parafialnej przez Przeora Jasnej Góry - powiedziała poseł Burzyńska:

- Fakt, że cząstka Jasnej Góry, miejsca tak świętego dla Polaków, tak ukochanego przez Jana Pawła II na zawsze już trafia na maleńką wyspę pod kołem podbiegunowym, napełniła wzruszeniem wszystkich obecnych podczas tej uroczystości - dodała przedstawicielka polskiego Parlamentu:

Pielgrzymka Jana Pawła II na Islandię w 1989 r. miała ogromne znaczenie i przyczyniała się do znaczącego rozwoju tam katolicyzmu. Papież podczas swej wizyty powiedział znamienne słowa: 'Chociaż jest Was niewielu, dajecie mocne świadectwo wiernej wytrwałości, niezłomnej woli i nieugiętości, których źródłem jest znajomość Chrystusa'.

Przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami podkreśla, że choć los rzuca naszych rodaków po całym świecie to wszędzie widać ich przywiązanie do korzeni, Polski obecnej w sercach, co nie tylko wzrusza, ale i utwierdza w przekonaniu, że Ojczyzna to coś więcej, niż skrawek lądu.

Autor: IT

Zobacz również

Gościnny Mstów pielgrzymuje

Gościnny Mstów pielgrzymuje

Niedziela, 18.08.2019

Z Sanktuarium Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia na Jasną Górę, jak co roku, przybyli wierni z oddalonego o kilkanaście kilometrów Mstowa.

Autor: BZ

W trosce o Polski Dom

W trosce o Polski Dom

Niedziela, 18.08.2019

Modlą się za "polski dom" a przede wszystkim o bezpieczeństwo energetyczne dla naszego kraju.

Autor: BZ

Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej

Niedziela, 18.08.2019

Rozpoczęła się Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tegorocznym kaznodzieją nowennowym na Jasnej Górze jest o. Michał Lukoszek, Wikariusz Generalny Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Bp Andrzej Czaja: Boży potencjał w pielgrzymach

Bp Andrzej Czaja: Boży potencjał w pielgrzymach

Sobota, 17.08.2019

Do rozwijania Bożego potencjału i solidnej duchowej mobilizacji zachęcał pielgrzymów z 43. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej bp Andrzej Czaja.

Autor: AN

 27. Diecezjalna i 373 ślubowana P.P. Gliwicka u Matki.

27. Diecezjalna i 373 ślubowana P.P. Gliwicka u Matki.

Sobota, 17.08.2019

W progi Sanktuarium z hasłem 'W mocy Bożego Ducha', pokonując w ciągu trzech dni wędrówki ok. 80 km, weszła 27. Diecezjalna i jednocześnie 373 ślubowana Piesza Pielgrzymka Gliwicka.

Autor: IB

Młodzi i odpowiedzialni

Młodzi i odpowiedzialni

Sobota, 17.08.2019

Na Jasną Górę każdego dnia przybywają kolejne piesze pielgrzymki. W wielu zauważyć można szare i zielone mundury. Harcerze i skauci nie tylko pielgrzymują, ale posługują także w służbach medycznych, porządkowych i diakoniach muzycznych.

Autor: AN