Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii


Wtorek, 11.06.2019

Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii
Z modlitwą dziękczynną za niedawną wizytę w parafii św. Jana Pawła II w Islandii na Jasną Górę przybyła poseł Lidia Burzyńska, przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami. W Islandii świętowano 30.rocznicę pielgrzymki papieża z Polski i 5.rocznicę erygowania w Asbro parafii pod wezwaniem świętego naszego Rodaka.
- Za wielki zaszczyt poczytuję sobie, że dane mi było przekazać ornat z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, ofiarowany społeczności parafialnej przez Przeora Jasnej Góry - powiedziała poseł Burzyńska:

- Fakt, że cząstka Jasnej Góry, miejsca tak świętego dla Polaków, tak ukochanego przez Jana Pawła II na zawsze już trafia na maleńką wyspę pod kołem podbiegunowym, napełniła wzruszeniem wszystkich obecnych podczas tej uroczystości - dodała przedstawicielka polskiego Parlamentu:

Pielgrzymka Jana Pawła II na Islandię w 1989 r. miała ogromne znaczenie i przyczyniała się do znaczącego rozwoju tam katolicyzmu. Papież podczas swej wizyty powiedział znamienne słowa: 'Chociaż jest Was niewielu, dajecie mocne świadectwo wiernej wytrwałości, niezłomnej woli i nieugiętości, których źródłem jest znajomość Chrystusa'.

Przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami podkreśla, że choć los rzuca naszych rodaków po całym świecie to wszędzie widać ich przywiązanie do korzeni, Polski obecnej w sercach, co nie tylko wzrusza, ale i utwierdza w przekonaniu, że Ojczyzna to coś więcej, niż skrawek lądu.

Autor: IT

Zobacz również

Puchar Generała dla zawodników z Brdowa

Puchar Generała dla zawodników z Brdowa

Niedziela, 16.06.2019

Po raz trzeci w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Paulińskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową. W dniach 15 -16 czerwca młodzi zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych rywalizowali o puchar Generała Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Podwórkowe Koła Różańcowe po raz 20-ty na pielgrzymce

Podwórkowe Koła Różańcowe po raz 20-ty na pielgrzymce

Niedziela, 16.06.2019

20. Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbyła się dziś na Jasnej Górze. Spotkanie, na które składały się modlitwa, świadectwa i koncert, zwieńczyła Eucharystia pod jasnogórskim Szczytem, której przewodniczył bp Antoni Długosz.

Autor: AS

Apostolstwo Trzeźwości to walka o młodzież

Apostolstwo Trzeźwości to walka o młodzież

Niedziela, 16.06.2019

'Młodzi trzeźwi i wolni' to hasło 38. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Duszpasterze, referenci, terapeuci, członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca, Wspólnota Cenacolo, inicjatorzy imprez i wesel bezalkoholowych oraz przedstawiciele wielu innych środowisk, których konsolidację zakłada ogłoszony w ubiegłym roku Narodowy Program Trzeźwości, pochylali się nad sposobami ochrony dzieci i młodzi

Autor: AS

Mali Pomocnicy Maryi wspierają Kościół

Mali Pomocnicy Maryi wspierają Kościół

Sobota, 15.06.2019

'Chcę być Twoim pomocnikiem' - zapewniają Matkę Bożą dzieci zgromadzone na pielgrzymce Małych Pomocników Maryi. Wspólnota nawiązuje do założonych przed 50-ciu laty przez Prymasa Wyszyńskiego Pomocników Maryi Matki Kościoła.

Autor: AS

150 lat Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

150 lat Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota, 15.06.2019

Jubileusz 150 lat istnienia w Polsce obchodzi Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tegoroczna 34. ogólnopolska pielgrzymka wspólnoty ma charakter dziękczynny, za to że dzieło przetrwało trudne czasy polskiej historii.

Autor: AS

III Warsztaty Ikonograficzne

III Warsztaty Ikonograficzne

Sobota, 15.06.2019

III edycja Warsztatów Ikonograficznych trwa przy Jasnej Górze. Zajęcia odbywają w Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a modlitwa w Kaplicy Matki Bożej.

Autor: AS