Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Trwa 17. Konferencja Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, której przyświeca temat: „Wyleczyć czasami, ulżyć często, pocieszyć zawsze” - rola interdyscyplinarnego zespołu opieki paliatywnej.

  W opiece paliatywno – hospicyjnej ważne jest zespołowe działanie, troska  o pozamedyczne elementy opieki i umiejętność włączenia w tę służbę człowiekowi wolontariatu - zauważa ks. dr Piotr Krakowiak, krajowy duszpasterz hospicjów:


  Jednym z ważnych zadań stojących przed polskim ruchem hospicyjnym jest uczenie innych zespołowej, zintegrowanej opieki – podkreśla ks. Krakowiak:

  Zwieńczeniem konferencji będzie Pielgrzymka Hospicjów Polskich, która odbędzie się jutro.

  Jasną Górę nawiedzają dziś mniejsze grupy zorganizowane. Rano we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli najmłodsi wierni parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie, którzy z o. Krzysztofem Jezierskim, wybrali się na zimowe ferie:

  Sanktuarium poznawała także grupa pasjonatów historii techniki zrzeszona w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji w Tarnowskich Górach:

  Wyjątkowy koncert, bo grany tylko raz w roku, w wykonaniu Jasnogórskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Marka Piątka, odbędzie się dziś o 17.30 w Sali o. A. Kordeckiego.

  Jasnogórska Orkiestra Dęta nieustannie od 50 –ciu lat uczestniczy w najważniejszych uroczystościach na Jasnej Górze  Pierwszym jej kapelmistrzem był Alfred Stępniewski. Po jego śmierci w 2001 roku obowiązki dyrygenta objął Marek Piątek, pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie:

  Noworoczny Koncert Jasnogórskiej Orkiestry Dętej zabrzmi o godz. 17.30 w Sali o. A. Kordeckiego.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>