Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasnogórski Punkt Charytatywny ma nową siedzibę. W miejscu dawnego oddziału jednego z banków przy ul. Kordeckiego 2, oddano do użytku pomieszczenia, które służyć będą przechowywaniu produktów spożywczych osobom najbardziej potrzebującym. Wyjaśnia o. Szymon Botul:


  Jak dodał opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego, podstawowe wsparcie placówka otrzymuje z ramienia Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze. W pomoc włączają się również niektóre sklepy i Częstochowska Caritas:

  Jasnogórski Punkt Charytatywny, przy ul. Kordeckiego 2, czynny jest codziennie, oprócz niedziel i świąt w godzinach porannych od 8.00 do 11.00.

  Grupa strażaków z zarządu oddziału wojewódzkiego i komendanci powiatowi oraz komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z woj. lubuskiego przybyli dziś do Sanktuarium.

  Okazję do pielgrzymki stworzyło posiedzenie w Zakopanem, które poświęcone zostanie podsumowaniu tegorocznej działalności straży pożarnej, wyjaśnia Elżbieta Polak:

  Jak dodała dyrektor zarządu wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Zielonej Góry, dziś największym wyzwaniem OSP nie są kwestie ekonomiczne lecz braki kadrowe:

  W najbliższą sobotę, tj. 7 września w Sali Sesyjnej Rady Miasta Częstochowy, odbędzie się Sympozjum „Ekologia Prokreacji - jak sobie radzić z bezpłodnością”.

  W spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan, lek. med. Daria Mikuła-Wesołowska oraz prof. dr hab. Andrzej Kochański.

  Mówi dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka:


  Więcej informacji na temat sympozjum znaleźć można na stronie www.pro-life.pl. Wstęp wolny.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>