Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Dumni ze swojego Patrona


Środa, 15.05.2019

Dumni ze swojego Patrona
Atmosfera otwarcia na bliźniego, przyjaźni oraz troski o drugiego człowieka jest charakterystyczna dla szkół noszących imię Kard. Stefana Wyszyńskiego, które przeżywają dziś jubileuszową 10. Pielgrzymkę na Jasną Górę.
W Sanktuarium pod hasłem 'Czas to miłość' zgromadziło się ok. 300 osób: uczniów, pracowników pionu administracyjnego, edukacyjnego oraz katechetów. Mówi ks. Dariusz Mikrut, katecheta i wikariusz w Głogowie Małopolskim.

Dumni ze swojego Patrona są także uczniowie katolickich placówek, które wchodzą w skład Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Mszy św. dla uczestników pielgrzymki zgromadzonych w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył bp. Marek Solarczyk, który w homilii prosił młodych, aby myśli i nauczanie ich Patrona i Sługi Bożego wyrażało się na co dzień w ich wzajemnej miłości i szacunku względem siebie.
Na zakończenie pielgrzymki odbędzie się krótka prezentacja artystyczna każdej z placówek noszących imię Kard. Stefana Wyszyńskiego zgromadzonej na jubileuszowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Autor: IB

Zobacz również

 U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

Dziś największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze. Z udziałem kilku tysięcy wiernych, głównie pieszych pielgrzymów, obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną.

Autor: MS

 4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

O wstawiennictwo Maryi w wiernym naśladowaniu Jej Syna modlili się dziś jasnogórscy pielgrzymi, którzy przybyli na największy lipcowy odpust maryjny obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywane także świętem Matki Bożej Szkaplerznej. W pielgrzymkach pieszych dotarło ok. 4 tys. pątników.

Autor: MS

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB