Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Lednickie zawierzenie


Środa, 15.05.2019

Lednickie zawierzenie
Członkowie Stowarzyszenia Lednica 2000 podczas wczorajszej modlitwy apelowej zawierzyli Maryi tegoroczne - 23. Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r.
W tym roku młodzież zgromadzi na Polach Lednickich hasło 'Wiesz, że Cię kocham', a wśród prezentów, jakie otrzymają uczestnicy są: pieczęć, ze słowami z Pieśni nad pieśniami oraz specjalnie przygotowany rachunek sumienia zatytułowany 'Poznaj moje serce, czyli lednicka droga do spowiedzi'.
Podczas spotkania organizatorzy będą się starali pomóc młodym odkryć fakt, że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie siła do przezwyciężania trudności, z którymi trzeba się mierzyć w codziennym życiu.
Jak przyznał duszpasterz wspólnoty o. Mateusz Kosior, Lednicę z Jasną Górą łączy nie tylko modlitwa i obecność zakonników ale przede wszystkim ikona Matki Bożej.

W programie tegorocznego spotkania na Polach Lednickich przewidziano m.in. błogosławieństwo księży przez ludzi młodych. Tym razem, to młodzież wyciągnie ręce nad kapłanami w modlitwie o dobrych i świętych spowiedników. Lednica to nie tylko miejsce dla nastolatków, w ciągu roku odbywają się tam również: Lednica Dziecka, Lednica Malucha a także Lednica Seniora czy Motocyklisty.

Autor: IB

Zobacz również

 U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

U Matki Bożej Szkaplerznej na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

Dziś największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze. Z udziałem kilku tysięcy wiernych, głównie pieszych pielgrzymów, obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwanej Szkaplerzną.

Autor: MS

 4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

4 tys. pieszych pątników przybyło na największy lipcowy odpust maryjny na Jasnej Górze

Wtorek, 16.07.2019

O wstawiennictwo Maryi w wiernym naśladowaniu Jej Syna modlili się dziś jasnogórscy pielgrzymi, którzy przybyli na największy lipcowy odpust maryjny obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywane także świętem Matki Bożej Szkaplerznej. W pielgrzymkach pieszych dotarło ok. 4 tys. pątników.

Autor: MS

Z Maryją w nowe czasy

Z Maryją w nowe czasy

Poniedziałek, 15.07.2019

Na Jasnej Górze dziś pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej przybyły tysiące pątników. 85. kompania poznańska szła "Z Maryją w nowe czasy" i wpisywała się w trwający w archidiecezji poznańskiej czas nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu.

Autor: BZ

Przemyscy pątnicy już u Matki

Przemyscy pątnicy już u Matki

Poniedziałek, 15.07.2019

Ok.1,2 tys. pątników, w 10 grupach, w biało-czerwonych barwach, z portretami świętych niesieni archidiecezjalną sztafetą modlitwy różańcowej na Jasną Górę dotarła 39.piesza pielgrzymka przemyska.

Autor: IT

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Rodzina Radia Maryja z modlitwą na Jasnej Górze

Niedziela, 14.07.2019

W homilii podczas Mszy św. z okazji 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę bp Ignacy Dec ze Świdnicy przypomniał, że wobec panoszenia się zła, nowego potopu ideologicznego zalewającego Polskę, wobec propozycji reformowania Kościoła, możemy zwyciężyć jedynie modlitwą, pokutą, miłością bliźniego i różańcem, ale również schodząc z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, prawdzie i dobru.

Autor: IB

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Niedziela, 14.07.2019

Z udziałem premiera, członków rządu i przedstawicieli władz państwowych na Jasnej Górze trwa 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Mszy św. pod szczytem przewodniczy biskup świdnicki Ignacy Dec.

Autor: IB