Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Spotkanie Młodych z Biblią


Poniedziałek, 13.05.2019

Spotkanie Młodych z Biblią
Tradycyjnie w rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II przy jednej z najcenniejszych jego relikwii, przestrzelonym pasie papieskiej sutanny, na Jasnej Górze modlą się dziś, uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Spotkanie Młodych z Biblią jest też okazją do włączenia się w modlitwę ekspiacyjną za profanację Maryi w znaku Jasnogórskiej Ikony. Przedstawiciele niemal wszystkich polskich diecezji, uczniowie szkół średnich, zabiorą małe kopie jasnogórskiego Wizerunku, by 'strzec' tej Świętości w swoich środowiskach. Mówi Mateusz Rutynowski, koordynator konkursu z Olsztyna:

Spotkania Młodych z Biblią odbywają się już od 12 lat i zawsze 13 maja, by przypomnieć o cudownym ocaleniu przez Maryję życia papieża z Polski. W tym roku organizatorzy zaplanowali dla młodych zwiedzenie wystawy 'Człowiek Zawierzenia', która opowiada o szczególnych związkach Ojca Świętego z Jasnogórską Panią. Przypomina o pierwszej pielgrzymce na Jasną Górę i do Polski w 1979 r. Ponadto młodziez wysłuchała konferencji o. Józefa Płatka, byłego generała Zakonu Paulinów, na ręce którego Ojciec Święty złożył zakrwawiony pas. Po południu wezmą udział we Mszy św. i modlitwie różańcowej. Następnie udadzą się do Olsztyna k. Częstochowy, aby jutro uczestniczyć w warsztatach biblijnych:

Mówił Tomasz Filipowicz, koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z arch. białostockiej.
Udział w zmaganiach daje możliwość nie tylko lepszego rozumienia Pisma Świętego, ale również poznania nowych osób z pasją sięgających po Biblię:

Tegoroczny zakres konkursu odnosi się do Księgi Wyjścia i Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Finał zaplanowano w czerwcu w Niepokalanowie.

Autor: MB

Zobacz również

Pamięci Marszałka Piłsudskiego

Pamięci Marszałka Piłsudskiego

Czwartek, 22.08.2019

Na Jasnej Górze odbyła się doroczna Pielgrzymka Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Autor: IT

Niestrudzona pątniczka

Niestrudzona pątniczka

Czwartek, 22.08.2019

95-letnia Emma Morosini, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys.km jest już u celu. - Ostatnie owoce mojego życia: modlitwę o pokój na świecie, za kapłanów i młodych chciałam przynieść tutaj Matce Bożej - powiedziała pątniczka.

Autor: IT

Halembianie już na imieninach Maryi

Halembianie już na imieninach Maryi

Czwartek, 22.08.2019

Halembianie dominują dziś na Jasnej Górze. Z dzielnicy Rudy Śląskiej 170-osób dotarło w pielgrzymce pieszej. Do nich aż 10. autokarami dołączyli inni. Wszyscy świętują już imieniny Maryi, podtrzymując zwyczaj przybywania do Sanktuarium przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

Autor: IT

Przybywajmy, by uradować serce Matki

Przybywajmy, by uradować serce Matki

Czwartek, 22.08.2019

Na Jasnej Górze trwają przede wszystkim duchowe przygotowania do zbliżającej się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorem sprawowane są Msze św. nowennowe ze specjalnymi kazaniami, w dzień licznie, również pieszo, wciąż przybywają pielgrzymi, którzy już włączają się w odpustowe świętowanie.

Autor: IT

'Babcia pątniczka' z Włoch już u celu

'Babcia pątniczka' z Włoch już u celu

Środa, 21.08.2019

95-letnia Emma Morosini, Włoszka, która wybrała się w samotną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górą pokonując ok. 1 tys.km jest już u celu

Autor: IT

 Z nadzieją w nowy rok szkolny

Z nadzieją w nowy rok szkolny

Środa, 21.08.2019

Co znaczy wypełniać swoje zadania wobec uczniów szkoły katolickiej? Apostolski wymiar szkoły katolickiej. Pod takim hasłem u progu nowego roku szkolnego na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich.

Autor: IB