Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasna Góra oddaje hołd św. Józefowi Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny. W marcu w Sanktuarium trwa codzienna modlitwa przed XVII wiecznym obrazem w Bazylice. Postacie Świętego i Dzieciątka zdobią na nim srebrne sukienki. 
  Na modlitwę zaprasza vicekustosz Jasnej Góry o. Michał Bortnik.
  Modlitwę za przyczyną Opiekuna Świętej Rodziny zanosili także w Sanktuarium podopieczni i opiekunowie z Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych, prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Częstochowie. Około 80. osobowa wspólnota wiernych zakończyła dzisiaj rekolekcje wielkopostne.
  Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca obchodzona jest 19 marca.
  Najliczniej na Jasną Górę pielgrzymują wciąż maturzyści. Ponad 230. uczniów przyjechało do Matki Bożej Częstochowskiej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.
  - Chociaż pielgrzymka maturzystów diecezji tarnowskiej odbyła się we wrześniu, tradycją szkoły jest przyjazd na Jasną Górę na krótko przed egzaminem dojrzałości powiedział katecheta ks. Paweł Broński.
  Na Mszy Swiętej w Kaplicy Matki Bożej, a także Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich można spotkać również grupy maturzystów z Poznania, Krzeszowic, Środy Śląskiej i Mszany Dolnej.
  Oprócz abiturientów szkół średnich w Kaplicy Cudownego Obrazu swoje egzaminy, wybory życiowe i wiarę zawierzali Matce Bożej uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej z Nockowa w diecezji rzeszowskiej.
  - Jest to młodzież wierząca, wrażliwa i inteligentna, która wie gdzie przyjechała i jak należy przeżyć ten czas, powiedziała wychowawczyni Maria Idzik.
  - Nie byliśmy jeszcze na podobnym wyjeździe z młodymi, ale mamy nadzieję, że stanie się to naszą tradycją, powiedział opiekun grupy ks. Grzegorz Guzior z Nockowa. Kapłan podzielił się swoim świadectwem zawierzenia życia Matce Bożej Jasnogórskiej.
  Po południu w Sanktuarium rozpoczną się kolejne Jasnogórskie Dni Skupienia. W planie spotkania znajdują się:  Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej, konferencje biblijne, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i dobry film. Hasłem są słowa „Bóg po stronie przegranych – czyli rekolekcje dla bezsilnych”.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>