Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Trwa Wielki Post, okres ćwiczeń duchowych i wyrzeczeń podejmowanych w duchu pokuty . 
  Jedną z form,  praktykowania postawy miłosierdzia  dostępną w tym szczególnym czasie jest  akcja Misjonarz na Post, która polega na duchowym wspieraniu misjonarzy, ewangelizujących na całym świecie. Udział w niej można zgłosić na stronie www.misjonarznapost.pl . 
  Obecnie na świecie posługuje 2004 polskich misjonarzy, którzy pracują na pięciu kontynentach. Jak przyznaje pomysłodawca projektu  o. Marcin Wrzos –  Oblat Maryi Niepokalanej z Poznania,  potrzebują oni duchowego wsparcia i świadomości modlitewnego towarzyszenia ich posłudze.
  Jednym z uczestników akcji jest bp. Artur Miziński, który zachęca, aby w szczególnym czasie naszego nawrócenia jedną z form zbliżenia do Boga była modlitwa za poszczególnego misjonarza. Misyjność Kościoła i docieranie z Ewangelią do ludzi jest bowiem,  jak przypomina Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, jednym z podstawowych zadań, jakie pozostawił nam Chrystus.
  Radio Jasna Góra  jest patronem medialnym akcji  Misjonarz na Post. 
  Propozycją pracy nad sobą, skierowaną do całych rodzin jest  również zainicjowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego - Zdrapka Wielkopostna -  mówią przybyli na Jasną Górę organizatorzy kolejnej edycji akcji - Wojciech Koczorowski i Kinga Frąckowska.
  Dziś w Sanktuarium modlą się mniejsze grupy maturzystów są wśród uczniowie kończący szkoły średnie z Opola, Zawiercia i Poznania. 
  Jedni już dokonali wyboru przyszłych studiów, dla innych to wciąż sprawa otwarta, wszystkim na Jasnej Górze przyświeca intencja pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości.
  „Z kondycją dzisiejszego młodego człowieka jest różnie, cieszy jednak to, że jest to młodzież poszukująca a fakt, że przybywają ze wszystkimi trudnymi,  życiowymi sprawami do Matki Bożej, napawa optymizmem -  przyznaje Iwona  Fedoryszak, katechetka z Zawiercia.
   
  Czego tegorocznym maturzystom życzą przybywający z nimi na Jasną Górę opiekunowie, nauczyciele i katecheci o tym, ks. Wojciech Kuzyszyn, katecheta z Opola.
  Do Sanktuarium przybędą dziś jeszcze uczniowie kończący szkoły średnie z Adamowa, którzy w Kaplicy Matki Bożej po modlitwie apelowej poprowadzą nocne czuwanie modlitewne.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>