Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Kaplica Matki Bożej na Jasnej Górze, z ustanowienia abp Wacława Depo, jest dziś  wielkopostnym kościołem stacyjnym miasta Częstochowy.
  Rozpoczęta w Środę Popielcową nowa inicjatywa duszpasterska metropolity częstochowskiego, nawiązuje do tradycji Kościoła rzymskiego, zrodzonej na przełomie IV i V w. oraz pielgrzymowania wiernych w pierwszych wiekach chrześcijaństwa do miejsc  uświęconych krwią męczenników.
  – Dziś ma ona nas pobudzać do głębokiego przeżywania świętych tajemnic wiary, związanych z dziełem naszego zbawienia oraz mobilizować do modlitwy w intencjach Kościoła, zauważa o. Sebastian Matecki, rzecznik prasowy Jasnej Góry:
  W ramach każdej stacji wielkopostnej w wyznaczonym kościele miasta Częstochowy należy przed Mszą św. przeprowadzić godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu oraz dać wiernym okazję skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie w ramach wieczornej Eucharystii należy wygłosić homilię wielkopostną. Te warunki, jak zauważył o. Matecki - należą do porządku dziennego życia Jasnej Góry:
  Po Kaplicy  Matki Bożej w Niedzielę Palmową bazylika jasnogórska z ustanowienia abp Wacława Depo stanie się również wielkopostnym kościołem stacyjnym dla miasta Częstochowy. 
  - To był dobry czas w moim życiu - tak o kończącej się nauce w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku, mówią tegoroczni maturzyści.  Na Jasnej Górze trwa pielgrzymowanie uczniów, którzy za niespełna dwa miesiące zdawać będą egzamin dojrzałości:
  Decydując o wyborze drogi życiowej po egzaminie dojrzałości, warto prosić Ducha Świętego o dobre rozeznania swojego powołania, podkreśla ks. Tomasz Jałowy. Katecheta maturzystów z Kluczborka, podpowiada też, aby o swoich planach związanych z przyszłością rozmawiać z najbliższymi:
  Swoją modlitwę w intencji matur w sanktuarium zanoszą dziś jeszcze uczniowie ostatnich klas z Powiatowego Zespołu Szkół z Pszczyny i Środy Wielkopolskiej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>