Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” słowa z Ewangelii wg. Św. Mateusza stanowią motyw przewodni tegorocznego 27. Światowego Dnia Chorego. Na Jasną Górę od samego rana przybywają wierni, którzy w swoich modlitwach w sposób szczególny proszą o zdrowie dla siebie i swoich najbliższych.   
  - Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II w 1992 roku. Pierwsze spotkanie odbyło się w Lourdes, a drugie w 1994 roku na Jasnej Górze - przypomina o. Sebastian Matecki, rzecznik prasowy Sanktuarium:
  O godz. 13:30 w Kaplicy Matki Bożej celebrowana będzie Msza św. w intencji chorych z nabożeństwem lourdzkim oraz modlitwą o uzdrowienie.
  Sanktuarium Jasnogórskie od wieków jest miejscem, w którym Matka Boża uzdrawia pielgrzymujących do Niej wiernych. Świadectwo Jej szczególnej interwencji potwierdzają słowa uzdrowionej 40 lat temu Janiny Lach:
  Światowy Dzień Chorego to także okazja do modlitwy za tych, którzy niosą pomoc chorym i cierpiącym. W tegorocznym orędziu papież Franciszek dziękuje w sposób szczególny wszystkim stowarzyszeniom wolontariackim działającym na rzecz pacjentów.  
   – Najbardziej liczą się drobne gesty - mówi pani Krystyna od 6 lat posługująca, jako wolontariuszka w częstochowskim hospicjum:  
  Wśród zawierzających swoją posługę Matce Bożej są także członkowie katolickiego dobroczynnego ruchu „Betel”. Andrzej Kalinowski, twórca i prezes Betel przyznał, że przez 29 lat działalności wspólnota zmieniała się i rozszerzała, ale wszędzie niesie pomoc ludziom słabym i odrzuconym.
  Przedstawiciele wspólnoty Betel prowadzą nocne czuwanie modlitewne w Kaplicy Matki Bożej. Oprócz chorych, przedstawicieli służby zdrowia i wolontariuszy wezmą w nim udział, jak każdego 11. dnia miesiąca wierni Archidiecezji Częstochowskiej.
  - Szczęściem rodziny jest móc się spotkać. Dlatego jako tworzący pewnego rodzaju rodzinę Jednego Serca Jednego Ducha przybywamy do naszej Mamy – tak o kolejnej pielgrzymce na Jasną Górę mówią współtwórcy jednego z największych koncertów ewangelizacyjnych w Europie, który corocznie odbywa się w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. 
  Do Sanktuarium na Eucharystię, Apel Jasnogórski i indywidualne zawierzenie przybyli artyści, organizatorzy i duszpasterze, współtworzący zespół.
  Jeden z pomysłodawców i duchowy opiekun czerwcowego spotkania ks. Mariusz Mik przyznał, że przygotowywanie wszelkich dzieł musi rozpoczynać się od modlitwy, a Jasna Góra jest do tego miejscem uprzywilejowanym.
  - To tu na Jasnej Górze i w Częstochowie mamy także okazję do ucieszenia się swoją obecnością. W tej atmosferze radości, modlitwy i spotkania rodzą się pierwsze pomysły na program koncertu w Rzeszowie – powiedział Jan Budziaszek, inicjator wydarzenia i perkusista zespołu Skaldowie.
  W Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób, a za pośrednictwem transmisji telewizyjnej i internetowej wydarzenie dociera do widowni w ponad 60 krajach świata.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>