Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • 7 lutego 1949r. a więc dokładnie 70 lat temu na Jasną Górę po ingresie do prokatedry warszawskiej przybył Prymas Polski abp Stefan Wyszyński, by  odprawić tu tygodniowe rekolekcje. Sługa Boży nie tylko wszystko postawił na Maryję w życiu osobistym, ale też w życiu Kościoła i Narodu w Polsce.
  - Św. Jan Paweł II uznał to za wielkie nasze narodowe dziedzictwo i prosił, byśmy byli nim mocni. – przypomina Anna Rastawicka, świadek życia i posługi ks. Prymasa:
    
  Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskigo zachęca, by w trudnym dla Polski czasie - ciągłych zmagań o wolność - modlić się wraz z tym wielkim Kapłanem i naszym Rodakiem:
  Św. Jan Paweł II w dniu śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981r. mówił: szczególnym przedmiotem medytacji uczyńcie postać niezapomnianego Prymasa, jego osobę, jego naukę, jego rolę w jakże trudnym okresie naszej historii. To wszystko uczyńcie przedmiotem medytacji i podejmijcie to wielkie i trudne dzieło, dziedzictwo przeszło tysiącletniej historii, na którym on, Kardynał Stefan, Prymas Polski, dobry pasterz, wycisnął trwałe, niezatarte piętno”.
  Na Jasnej Górze zakończyły się trzydniowe rekolekcje Duszasterzy Ludzi Pracy. Uczestniczyło w nich 25-ciu kapłanów. Tegoroczne spotkanie prowadził bp Ignacy Dec, który na zakończenie podkreślił, że rola kapłanów podtrzymujących tradycje solidarnościowe jest nadal aktualna.
  Środowisko duszpasterzy Ludzi Pracy skupia się wokół spuścizny bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wielu spośród tegorocznych uczestników rekolekcji pamięta czasy, gdy ks. Jerzy przybywał wraz z nimi na Jasną Górę. Jednym z nich jest ks. Edward Łatka z arch. lubelskiej.
  Jasnogórskie rekolekcje Duszpasterzy Ludzi przebiegały pod hasłem pogłębienia i umacniania wiary.
  Po raz pierwszy w tym roku w zorganizowanej grupie na Jasną Górę przybyli maturzyści. Dwudniowe rekolekcje odbywają uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie koło Bochni. Młodzi nabierają sił duchowych i rozeznają swoją przyszłość pytając na modlitwie Boga i Maryję o wybór dalszej drogi życiowej.
  - Mam nadzieję, że te rekolekcje przy Sercu Matki Bożej pozwolą młodym skupić sie na tym, co istotne - mówi duszpasterz i katecheta, ks. Marcin Łazarz.
  Dziś pierwszy czwartek miesiąca. Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Różańcowej o 18.30. 
  To nowa inicjatywa modlitewna, która rozpoczęła się wraz z nowym rokiem. Pierwsza adoracja odbyła się 3-go stycznia, dziś, 7-go lutego członkowie wspólnoty gromadzą się po raz kolejny. Opiekun Bractwa, o. Tomasz Leśniewski, przypomina główne intencje modlitwy eucharystycznej.
  Adorację Eucharystyczną poprzedzi Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30. 
  Jasnogórskie Bractwo Eucharystyczne powstało w 2004 roku z inicjatywy abpa Stanisława Nowaka. W tym roku po raz 10-ty odbędzie się na Jasnej Górze ogólnopolski zjazd członków Bractwa. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 23-go marca.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>