Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W trwającym wciąż okresie bożonarodzeniowym na Jasną Górę przybywają grupy zorganizowane i indywidualni pielgrzymi, którzy oprócz modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej licznie odwiedzają też szopkę i wieczernik.

  Przystrojone choinki podziwiały dziś m.in. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 w Częstochowie, które w Sanktuarium szukały znaków Świąt Narodzenia Pańskiego i poznawały historie tego miejsca w ramach programu edukacyjnego „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Z Zielonek pod Krakowem na Jasną Górę przyjechała natomiast grupa 30 uczniów z 3 klasy gimnazjum. Młodzi powierzają Matce Bożej tegoroczny egzamin gimnazjalny.

  Jak powiedziała katechetka Magdalena Kosowska, dzisiejszy przyjazd do Częstochowy doszedł do skutku głównie dzięki pragnieniu i determinacji uczniów.  Oprócz modlitwy w intencji zbliżającego się egzaminu, dla wielu uczniów jest to pierwsza okazja do poznania Narodowego Sanktuarium.  Wieczorem w Sanktuarium rozpocznie się kolejna tura Jasnogórskich Dni Skupienia. Hasłem tegorocznego cyklu spotkań są słowa: "Bóg po stronie przegranych - czyli rekolekcje dla bezsilnych". Nauki głosi o. Marcin Ciechanowski.


  Specjalny program muzyczny, na który składają się kolędy, marsze i muzyczne niespodzianki, przygotowuje jak co roku  Jasnogórska Orkiestra Dęta. Zespół pod batutą Marka Piątka tradycyjnie na początku roku zaprasza na Noworoczny Koncert.  - Na co dzień wykonujemy głównie utwory liturgiczne i służymy Matce Bożej oraz pielgrzymom w czasie różnych uroczystości w Sanktuarium mówił w trakcie koncertu sprzed roku kapelmistrz Jasnogórskiej Orkiestry Dętej.  Koncert Noworoczny w wykonaniu Jasnogórskiej Orkiestry Dętej odbędzie się w sobotę, 26 stycznia o godzinie 17.30 w Sali Papieskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>