Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W Sanktuariume odbędą się dziś Jasełka przygotowane przez uczniów  Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Częstochowie.  W tym roku po raz pierwszy przygotowana została nowa formuła Jasełek – występuje w nich rekordowo duża  liczba najmłodszych adeptów sztuki muzycznej. W występie pojawiają się partie recytowane, grane na instrumentach a także tańczone. Pomysłodawczynią choreografii, scenografii oraz całego programu artystycznego jest wychowawczyni klasy II Agnieszka Sójka.  Nowością podczas tegorocznego przedstawienia są aż trzy tańce.  Jak podkreśla Dyrektor Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej -  Jolanta Sosińska, wydarzenia takie jak dzisiejsze przedstawienie w dużym stopniu wpływają na integrację całej szkoły oraz są okazją do wspólnego,  rodzinnego przeżywania wartości duchowych.  Jasełka zwieńczy spotkanie opłatkowe społeczności szkolnej, rodziców i przyjaciół placówki w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

  O dobrego męża i dobrą żonę dla „Niespokojnych Nadzieją” – w takiej intencji Msza św. o godz. 7.00 w Kaplicy Matki Bożej odprawiana jest w ciągu 30 pierwszych dni nowego roku.
  "Niespokojni Nadzieją” to grupa młodych osób stanu wolnego, które dotąd nie spotkały swojej „drugiej połowy”. Przestrzeń do wspólnego spotkania stworzyło dla nich Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Spotykają się na organizowanych przez bractwo wyjazdach, balach ale także Mszach świętych, ponieważ pragną aby połączyły ich również wspólne wartości.  Grupa działa pod patronatem ks. Abp Metropolity Częstochowskiego oraz pod opieką  paulina o. Romana Wita. Wyłącznym celem jej funkcjonowania jest spotkanie partnera lub partnerki życiowej w celu zawarcia sakramentu małżeństwa i założenia rodziny w oparciu o wartości wyznania rzymskokatolickiego. Członkami Niespokojnych Nadzieją mogą zostać wyłącznie osoby w wieku od 25 do 45 lat.


Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>