Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Konkurs na „Wieczernikową Choinkę” został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 26 szkół i 14 przedszkoli arch. częstochowskiej. Wzorem lat poprzednich 40 drzewek podarowały Lasy Państwowe.
  Najwięcej, bo ponad 3 600 głosów, otrzymało bajecznie kolorowe drzewko nr 15 udekorowane przez przedszkolaków z Węglowic.  Ponad 2 400 głosów zdobyła choinka nr 20 przygotowana przez podopiecznych Fundacji „Twój Rozwój” Klub Pszczółki w Częstochowie. To drzewko zostało ozdobione ręcznie szytymi zabawkami, które nie tylko cieszą oczy zwiedzających – wyjaśnia Dorota Jakiel.  Natomiast na miejscu trzecim uplasowały się maluchy z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego Olka Klepacza w Częstochowie i „Klepaczówki” w Wierzchowisku z liczbą ponad 1600 głosów. Ich drzewko to choinka z numerem 17.
  - Udział w konkursie i efekt pracy dzieci w postaci pięknie udekorowanych drzewek bożonarodzeniowych łączy ludzi podkreśla Natalia Majewska.  Zwycięzcy otrzymali gry planszowe, ryngrafy Matki Bożej i albumy, a zdobywcy Pierwszego Miejsca także zaproszenie na wycieczkę do Nadleśnictwa Koszęcin.
  Łącznie oddano w konkursie  ponad 30 tys. głosów w zaledwie 6 dni. Finał Konkursu na „Wieczernikową Choinkę” cieszył się wielkim zainteresowaniem maluchów i pielgrzymów nawiedzających sanktuarium.  Na każdym drzewku zostało powieszonych od kilkudziesięciu do kilkuset ręcznie wykonanych ozdób. Dzieci ze Szkoły w Strzelcach Wielkich przygotowywały je przez dwa i pół miesiąca, koncentrując się tematycznie na ważnych rocznicach, jakie przeżywaliśmy w 2018 roku, takich jak 40 lat od ogłoszenia Karola Wojtyły na stolicę Piotrową oraz 100 lecie odzyskania niepodległości.  Katechetka Jolanta Kuc wraz ze swoimi uczniami do udziału w konkursie na Wieczernikową Choinkę przystąpiła już po raz czwarty. I choć jeszcze nigdy jej podopiecznym nie udało się wygrać, przyznała, że dzieci mają świetną zabawę i same upominają się o zgłoszenie do konkursu.  Jak co roku kreatywność, pomysłowość dzieci nie zawiodła. Wśród udekorowanych drzewek znalazły się m.in. choinka przystrojona na ludowo, „kosmiczna”, „leśna” czy „biurowa”, bo w rękach najmłodszych każdy materiał potrafi przybrać nieoczekiwana formę i wypełnić się „dobrą treścią”.  Dowolny temat dekoracji dał możliwość przedstawienia wartości religijnych i edukacyjnych, a także zaprezentowania specyfiki poszczególnych placówek.  Organizatorami Konkursu na Wieczernikową Choinkę są: Klasztor Paulinów na Jasnej Górze, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Częstochowie oraz Radio Jasna Góra.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>