Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dziś Wszystkich Świętych Zakonu Paulinów. Wspominani są współbracia, którzy dostąpili chwały Nieba. Paulini zgodnie ze swą tradycją nie starają się o kanonizację. Są też święci związani z Zakonem przez duchowość czy prawodawstwo jak np. św. Paweł Pustelnik czy św. Augustyn.
  O znaczeniu dzisiejszego wspomnienia mówi o. Wojciech Dec.
  Modlitwa o świetość towarzyszy ojcom i braciom paulinom, którzy od 5 do 10 listopada przeżywają na Jasnej Górze rekolekcje. Na coroczną formację i ćwiczenia duchowe przybyli zakonnicy z różnych placówek z kraju i zagranicy, w tym m.in z Ukrainy i Słowacji. 
  Uczestnicy podkreślają, że rekolekcjom towarzyszą w tym roku podwójne szczególne okoliczności. Po pierwsze jest to oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, a po drugie dni dziękczynienia za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
  O. Tomasz Góralczyk z krakowskiej Skałki powiedział, że osobiste nawrócenie i otwartość na Bożą Wolę to w tych dniach bardzo dobry dar dla Ojczyzny.
  O. Przemysław Sobczak z Leśnej Podlaskiej dodał, że Jasna Góra zajmuje ważne miejsce w życiu paulina, chrześcijanina i Polaka.
  Nauki rekolekcyjne dla paulinów głosi na Jasnej Górze bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.
  Świętowanie jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę jest nieustannie obecne na Jasnej Górze przede wszystkim w osobistych i liturgicznych modlitwach. Po centralnych uroczystościach w Sanktuarium, które odbyły się 4 listopada, są także zaplanowane kolejne wydarzenia kulturalne.
  Do udziału w jednym z nich zaprasza o. Michał Legan.
  Wstęp na jasnogórski pokaz filmu "Dywizjon 303 Historia prawdziwa" jest wolny.
  Jeszcze do jutra swoje ćwiczenia duchowe w Sanktuarium przeżywają kapelani szpitali.
  Rekolekcyjne nauki głosi bp Henryk Ciereszko.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>