Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Z udziałem wnuczki Zofii Kossak znanej pisarki związanej z „Niedzielą”, Adama Bujaka słynnego fotografa i Kai Godek, matki dzielnie walczącej o życie chorych nienarodzonych dzieci już w najbliższą sobotę (15.09) odbędzie się pielgrzymka czytelników, przyjaciół i pracowników Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  Hasłem 22. Pielgrzymki Niedzieli na Jasną Górę są słowa pozdrowienia chrześcijańskiego „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

  Spotkanie rozpocznie Msza Święta o godz. 9.30 w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwie będzie przewodniczył abp. Wacław Depo – przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

  Następnie zgromadzeni pielgrzymi już w auli tygodnika będą świadkami Monodramu o Zofii Kossak w wykonaniu Małgorzaty Marciniak, aktorki Teatru im Adama Mickiewicza w Częstochowie.

  W świadectwie Anny Fenby Taylor, wnuczki Zofii Kossak i wykładach pracowników naukowych Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie uczestnicy będą mogli bliżej poznać osobę pisarki, jej współpracę z Niedzielą, związki z Częstochową, a także chrześcijański i patriotyczny wymiar pisarstwa.

  Prezentując fragment twórczości patriotycznej Zofii Kossak z okresu II wojny światowej na pielgrzymkę zaprasza Lidia Dutkiewicz, redaktor naczelna Tygodnika Katolickiego Niedziela.  Na zakończenie spotkania w Niedzieli pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w Koncercie pieśni patriotycznych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Zostaną także wręczone wyróżnienia: statuetka „Sursum Corda” i medal „Mater Verbi”.


  Jasną Górę najliczniej nawiedzają dziś pielgrzymi indywidualni. Są wśród nich zarówno mieszkańcy Częstochowy, którzy przyszli na chwilę modlitwy, ale i Ci którzy pokonali więcej kilometrów i postanowili przeżyć tutaj więcej czasu.

  Indywidualny dzień skupienia odprawia na Jasnej Górze m.in. ks Stanisław Dziekan, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Makowie Mazowieckim.  Z dziękczynieniem za 51 lat życia zakonnego i z wieloma intencjami do Matki Bożej przybyły siostry z Katowic ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi.  Siostry Jadwiżanki przywiozły też do Sanktuarium wyszytą kopię Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, aby ją tutaj poświęcić. Wizerunek trafi do jednej z kaplic w Kongo, gdzie posługują polscy misjonarze.

  Oprócz pielgrzymów indywidualnych Jasną Górę nawiedzają także liczni zagraniczni goście m.in. ze Szwajcarii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>