Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Umocnienie w wierze, wymiana doświadczeń, omówienie bieżących spraw dotyczących paulińskiej posługi na świecie, przedstawienie sprawozdań i zaplanowanie przyszłych działań to cele spotkania prowincjałów i wyższych przełożonych z Generałem Zakonu, które trwa na Jasnej Górze.
  -Pamiętamy o głównych rysach paulińskiego charyzmatu i zastanawiamy się jak nieść go w różnych częściach świata powiedział o. Arnold Chrapkowski, Przełożony Generalny Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika.  O. Chrapkowski dodał także, że przełożeni omawiają również  m.in. kształt duszpasterstwa powołań i formacji paulinów.  O. Wiesław Waśniowski prowincjał z Australii powiedział, że pełniąc swą posługę w najdalszych zakątkach świata paulini są wyraźnym znakiem jedności Kościoła Katolickiego.  Dla o. Tadeusza Lizyńczyka prowincjała ze Stanów Zjednoczonych bardzo ważne jest wracanie do źródła, jakim jest Matka Boża Jasnogórska.  Paulini mają prowincje: niemiecką, australijską i amerykańską, trzy quasi-prowincje: węgierską, chorwacką, słowacką oraz trzech ustanowionych delegatów z: Ukrainy, Kamerunu i Włoch.

  Jasnogórskie spotkanie  zakończy się jutro.

  Benedykt XVI kończy dziś 91 lat. Z Jasnej Góry płynie dziś modlitwa, życzenia i wdzięczność za obecność tego papieża u Matki Bożej w 2006 r.  Do Sanktuarium przybywają dziś także maturzyści. Wraz z katechetą paulinem o. Jakubem Szymczychą przyjechali m.in. uczniowie z Elektronicznych Zakładów Naukowych z Wrocławia.

  Zmarł paulin o. Bronisław Zapłotny. Przez wiele lat posługiwał na Jasnej Górze. Miał 86 lat. Pierwszą profesję zakonną złożył w 1953 r. a wieczystą w 1959 r. Święcenia kapłańskie przyjął 57 lat temu. Urodził się 16 kwietnia 1932 r. w Osieku w diec. kaliskiej. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 19.04. o godz. 14:30 na Jasnej Górze.

  Mszą Świętą o 7.00 w kaplicy św. Antoniego rozpocznie się jutro nowenna dziewięciu wtorków przed wspomnieniem świętego kaznodziei, które przypada 13 czerwca.
  Siedemnastowieczna kaplica poświęcona świętemu mieści się w przedsionku jasnogórskiej bazyliki.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>