Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W tajemnicy Świętych Obcowania Kobiety z Ravensbruck, módlcie się za nami! Na Jasną Górę przybyła pielgrzymka  Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbruck”.

   - Celem stowarzyszenia jest m.in. krzewienie wiedzy o KL Ravensbrück, zwłaszcza wśród młodego pokolenia - mówi Maria Lorens, córka Katarzyny Matei, harcerki "Murów" – drużyny działającej w obozie od 31 listopada 1941 roku.  Na pielgrzymce oprócz członków Stowarzyszenia obecne są także same więźniarki z obozu w Ravensbruck:  - Jeszcze w obozie ślubowałyśmy, że jeśli przeżyjemy to rok rocznie będziemy przybywać do Matki Bożej Jasnogórskiej – dodaje pani Krystyna:  Pierwsza pielgrzymka więźniarek obozu jenieckiego w Ravensbrück na Jasną Górę odbyła się w maju 1946 roku.

  2. Mistrzostwa Paulińskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową o puchar Generała Zakonu Paulinów odbywają się  w Częstochowie.
   W rozgrywkach uczestniczą ministranci i lektorzy z paulińskich parafii w całej Polsce. Jest to inicjatywa zbudowana na doświadczeniu ministranckich drużyn parafii w Wielgomłynach i Mochowie, które uczestniczyły w Mistrzostwach Polski LSO w 2015 r. w Elblągu jako przedstawiciele swoich diecezji.

  - Rywalizacja sportowa to jednak nie jedyny cel mistrzostw - mówi o. Łukasz Kręgiel, opiekun drużyny z Leśniowa.


  Mistrzostwa mają na celu zjednoczenie paulińskich grup ministranckich, budzenie postaw opartych na ewangelicznych wartościach, pogłębianie duchowych więzi z Maryją oraz w dalszej perspektywie budzenie powołań, szczególnie do paulińskiego Zakonu.


  Duch Święty prowadzi do Eucharystii przez Maryję to hasło, które rozważają uczestnicy trwającego w Sanktuarium 9. Zjazd Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego. Mówi opiekun Bractwa o. Tomasz Leśniewski:  Zofia Chmielewska przypomina, że Bractwo stworzyli członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej:   - W setną rocznicę odzyskania niepodległości przypominamy postać Wandy Malczewskiej, patronki Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego – mówi ks. Jan Cholewa, proboszcz parafii Parzno:  21 lutego 2006 roku w Watykanie promulgowano dekret o heroiczności cnót Wandy Malczewskiej. Odtąd przysługuje jej tytuł Czcigodnej Sługi Bożej. Do beatyfikacji brakuje jedynie potwierdzonego kanonicznie cudu, dokonanego za jej wstawiennictwem.

  W programie Zjazdu Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego znajdują się konferencje i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wśród prelegentów są m.in.  o. Melchior Królik OSPPE i o. Ryszard Maria Żuber OFM Conv.


  Późnym popołudniem do Jasnogórskiego Sanktuarium przybędzie jeszcze 5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>