Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dwumiesięcznik „Jasna Góra”  laureatem Małego Feniksa 2018. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało nagrodę m.in. za szerzenie, od 35 lat, kultu Matki Bożej i znaczenia Jasnej Góry.

  Na antenie naszej rozgłośni, w audycji „List z domu Matki”, najnowszy numer dwumiesięcznika prezentuje redaktor naczelny o. Tomasz Leśniewski.  Oprócz dwumiesięcznika „Jasna Góra” tegorocznymi laureatami Małego Feniksa zostali m.in. Wydawnictwo Jedność, Katolicka Agencja Informacyjna i czasopismo „Któż jak Bóg”.

  Wręczenie Nagród oraz Wyróżnień w poszczególnych kategoriach odbędzie się w trakcie trwających XXIV Targów Wydawców Katolickich, w sobotę, 14 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie.

  Choć dziś na Jasną Górę nie dotarła żadna diecezjalna pielgrzymka maturzystów, to i tak nie brakuje uczniów, którzy zawierzają Matce Bożej zbliżający się egzamin dojrzałości.

  Wraz z dyrekcją, nauczycielami i katechetami przybyli m.in. młodzi z III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie. Uczniowie podkreślili, że matura to tylko jedna z intencji, którą powierzają Maryi.  Katecheta maturzystów z Tarnowa ks. Mariusz Wójtowicz przyznał, że uczniowie sami nalegali na przyjazd na Jasną Górę przed egzaminami.  Oprócz uczniów z Tarnowa swoje przybycie do Sanktuarium zapowiedzieli dziś także młodzi z Leszna, Grudziądza i Nowego Targu.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>