Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jasna Góra jest szczególnym miejscem do którego ludzie przynoszą nie tylko swoje intencje, ale także swoją twórczość, gdzie dziękują za otrzymane od Boga talenty – mówi o. Nikodem Kilnar, paulin i krajowy duszpasterz muzyków kościelnych. 
  Już dziś w Sanktuarium odbędzie się promocja tomiku wierszy częstochowskiej poetki Beaty Krawczyk.
  - Autorka została bardzo mocno naznaczona w swoim życiu cierpieniem, ale jej utwory wskazują na całkowite zawierzenie Chrystusowi i jego Matce - mówi jeden z organizatorów spotkania, paulin o. Nikodem Kilnar:
  Spotkanie autorskie i promocja książki „Kamienista Droga” odbędzie się dziś w Kaplicy Różańcowej o godzinie 18.00.  Wierze czytać będzie aktor Marian Florek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
  Już w najbliższy czwartek, 12 października, o godzinie 18.00 w Jasnogórskiej Bazylice będziemy mieli możliwość wysłuchania Mszy Jasnogórskiej w ramach koncertu na 50-lecie pracy twórczej prof. Sławomira Czarneckiego.
  - Koncert ten jest nie tylko dziękczynieniem za dotychczasową pracę maestro Czarneckiego, ale także wotum wdzięczności – mówi Jarosław Jasiura, współorganizator wydarzenia:
  - To nie przypadek, że koncert jubileuszowy odbędzie się właśnie na Jasnej Górze – dodaje Jarosław Jasiura:
  W czasie koncertu wysłuchamy Mszy Jasnogórskiej, skomponowanej i wykonanej po raz pierwszy w ramach XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Gabriela Gołaszewska – sopran, Michał Przygoński – baryton, a także Jasnogórski Chór Chłopięco – Męski Pueri Claromontani, Chór Kameralny Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Orkiestra Symfoniczna Zespółu Szkół Muzycznych im. Józefa Elsnera z Warszawy.
  Sławomir Czarnecki to kompozytor, pedagog i organizator życia muzycznego, a także wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 
  Kompozycje Sławomira Czarneckiego mają w swoim repertuarze tak znani wykonawcy, jak skrzypek Krzysztof Jakowicz, wiolonczelista Tomasz Strahl, Orkiestra Amadeus, Orkiestra Concerto Avenna, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz chór Schola Cantorum Gedanensis. Szereg utworów kompozytora wydało Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz Wydawnictwo TONOS z Darmstadtu.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>