Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Narodowa modlitwa w ramach inicjatywy Różaniec do Granic potwierdziła, że Polacy są świadomi otrzymanej od Boga misji ewangelizacyjnej. Można to zauważyć przede wszystkim na Jasnej Górze, dokąd prowadzą swoich wiernych polscy księża pełniący posługę za granicą.
  Październikowa modlitwa różańcowa podejmowana wspólnie w parafiach i rodzinach to element tradycji, która kształtuje polską tożsamość narodową.
  Do jasnogórskiego sanktuarium pielgrzymuje także młode pokolenie Polaków. Pod hasłem tegorocznego dnia papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją" przybyli na Jasną Górę maturzyści archidiecezji warszawskiej. 
  - Kierując się papieskim nauczaniem chcemy ukazać młodzieży cnotę nadziei, która uzdalnia do zawierzenia oraz do przekraczania siebie - mówi ks. Marek Przybylski, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Warszawskiej Kurii.
  Obecne pokolenie młodych nie pamięta już Papieża Polaka. Poznać go może jedynie poprzez miejsca i osoby z nim związane. I stąd ważna rola Jasnej Góry - dodaje duszpasterz.
  Maturzyści kojarzą Jasną Górę z pieszym pielgrzymowaniem, ważnym w rozwoju więzi z Bogiem i Jego Matką. Ale również to dzisiejsze wydarzenie jest etapem pogłębiania wiary - zapewniają.
  Młodzież maturalna z arch. warszawskiej przybywa do sanktuarium w trzech grupach, z których pierwsza modli się dzisiaj. Łącznie zawierzy się Matce Bożej ok. 6 tys. osób. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>