Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Po raz 29-ty z indywidualną modlitwą na Jasną Górę przybył bp Radosław Zmitrowicz z Ukrainy. Jak powiedział biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej jego obecność przed Wizerunkiem Matki Bożej jest wypełnieniem zobowiązania, które podjął przed wielu laty, w ważnym życiowym momencie.
  Biskup podkreślił, że przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani prosi o zachowanie wiary dla narodu ukraińskiego. W sytuacji, w której tak wielu jego rodaków emigruje do Polski, zwrócił się także z prośbą do nas:  Bp Zmitrowicz podkreśla, że problemy emigracyjne dotykają już bardzo mocno Ukraińców i to jest bardzo poważne wyzwanie duszpasterskie:  Narodowy Bank Polski szacuje, że tylko w 2015 roku do Polski przyjechało około miliona mieszkańców Ukrainy. Połowa z nich nigdy wcześniej do nas nie zawitała. Jako że większość z nich podejmowała pracę sezonową, jednorazowo w Polsce przebywało ok. 500 tys. obywateli znad Dniepru.

  Na Jasnej Górze dominują dziś niewielkie grupy parafialne. Coraz częściej przybywają już też pielgrzymki szkolne. Z Kłomnic i Konar przyjechali uczniowie, którzy chcieli pokłonić się Matce Bożej w jubileuszowym roku 300-lecia koronacji:  Przyjazd na Jasną Górę dla dzieci to wielkie przeżycie i okazja do modlitwy nie tylko we własnych intencjach:  Wśród grup zorganizowanych spotkaliśmy dziś także parafian z Poznania:  Parafianie z Poznania z kościoła św. Rocha w 15.rocznicę beatyfikacji s. Sancji serafitki dziękowali za jej beatyfikację.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>