Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Nie brakuje im odwagi i determinacji w głoszeniu Ewangelii i chwały Maryi. Na Jasną Górę docierają dziś pielgrzymki, które pokonały największą liczbę kilometrów; z Helu, Białegostoku, Warmii i Zielonej Góry. Przyjdą podopieczni ks. Andrzeja Szpaka salezjanina, poszukujący Prawdy wśród „różnych dróg i kultur” a  jubileusz 25-lecia przezywają nauczyciele z „Warsztatów w drodze”.  Pielgrzymi z Gorzowa dziękowali za pomoc okazywaną przy odbudowie spalonej katedry.  Za polską oświatę i nauczycieli wychowujących „piękne młode pokolenia” modlili się uczestnicy jubileuszowej 25-tej edycji pielgrzymki pedagogów w ramach „Warsztatów w drodze”.  Jak „nieść Światło Ewangelii” uczyli się w drodze  pielgrzymi z diecezji sandomierskiej.  Nie zabrakło modlitwy za Ojczyznę. Jak podkreślali młodzi pątnicy –  patriotyzm łączy pokolenia:  Ostatnie kilometry na Jasną Górę pokonują już uczestnicy jednej z najodleglejszych kompanii - pieszej pielgrzymki arch. gdańskiej. Grupa kaszubska z Helu wędruje aż 19 dni pokonując ponad 640 kilometrów.

  Jak zapewniają pątnicy przemierzając znaczną część Polski można zauważyć wielką gościnność, za którą pielgrzymi z całego serca dziękują:  Mimo, że pielgrzymka gdańska jest jedną z najdłuższych w kraju to podążają w niej także niepełnosprawni. Jak zapewnia ks. Krzysztof Ławrukajtis przewodnik to wyjątkowa i bardzo potrzebna grupa:  Pielgrzymka gdańska odbywa się już po raz 35. Mały jubileusz wpisuje się w wielkie jubileusze maryjne i jest wezwaniem do dawania szczególnego świadectwa.

  Bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza podkreśla, ze wszystko po to, byśmy nie zapominali, że mamy Matkę w naszej wierze  - powiedział witając pielgrzymów diec. sandomierskiej:  Znany i ceniony ewangelizator bp Grzegorz Ryś z Krakowa poprowadzi na Jasnej Górze nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczne święto 26 sierpnia połączone będzie z głównymi uroczystościami jubileuszowymi 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.

  - Dajmy się poprowadzić Maryi. Niech Ona nas pouczy o tym, co istotne w Ewangelii - zachęca krakowski biskup pomocniczy w specjalnym spocie:  Tematem nowenny, która rozpocznie się na Jasnej Górze 17 sierpnia, bp Ryś uczynił słowa „Koronowana Służebnica” nawiązujące do jubileuszu. Rozważania nowennowe głoszone będą podczas Mszy świętej o godz. 18.30 celebrowanej na szczycie jasnogórskim.

  Od 17 do 25 sierpnia nie tylko pielgrzymi na Jasnej Górze, ale także internauci będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Transmisja będzie się odbywała online, między innymi na portalu Stacja7.

  Za pośrednictwem Radia Jasna Góra możliwa będzie także transmisja radiowa.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>