Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • „Wstaliśmy z kanapy i ruszyliśmy w świat głosić Chrystusa” – mówią pątnicy przybyli dziś do Sanktuarium. 25. Ełcka Piesza Pielgrzymka, 25. Piesza Pielgrzymka z Elbląga, 26. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej i 37. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej już są na Jasnej Górze.  Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są w tym roku szczególnym podziękowaniem za wielką rolę Maryi w naszym narodzie - podkreślił ks. Marian Janus.

  Krajowy Koordynator Pieszych Pielgrzymek zauważył, że jubileusz 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej stał się ogromną mobilizacją dla pątników w obliczu wielu problemów, także tych, które niesie tegoroczna upalna pogoda.

  Wyraził uznanie i szacunek dla wędrujących na Jasną Górę pątników.  Piesze pielgrzymki na Jasną Górę to także wielkie narodowe rekolekcje – podkreślił ks. Janus.  Do Sanktuarium po 17 dniach w drodze i przebyciu ponad 500 kilometrów dotarła 25. Piesza Pielgrzymka Diecezji Ełckiej.  Na czele pielgrzymki ełckiej wchodził biskup Jerzy Mazur. Ordynariusz diecezji każdego kolejnego dnia rekolekcji w drodze wędrował z inną grupą by - jak mówił - doświadczyć Kościoła, któremu służy:  Jubileusz to słowo było obecne w naszej grupie w każdym dniu i w różnych odsłonach powiedział ksiądz Łukasz Kordowski przewodnik 25. Pieszej Pielgrzymki Ełckiej.  Hasłem 25. Pieszej Pielgrzymki Ełckiej były słowa roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce "Idźcie i głoście".

  Rodzice z małymi dziećmi, rozśpiewana młodzież, zapracowani biznesmeni, osoby starsze i chore. Pielgrzymowanie jest dla wszystkich – podkreślali przybyli na Jasną Górę pątnicy. Jedną z najbardziej charakterystycznych grup modlących się dziś w Sanktuarium byli beskidzcy górale z Pieszej Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej:  Pątnicy z diecezji bielsko-żywieckiej odbyli także szczególne spotkanie ze św. Bratem Albertem:  W polskich pieszych pielgrzymka można napotkać także pątników z zagranicy. Z Krakowem tradycyjnie przybyło ponad tysiąc Włochów, a w ramach kompanii bielsko-żywieckiej wędrowali Węgrzy:  Pielgrzymka krakowska zgromadziła ok. 8,5 tys. pątników, w tym tradycyjnie ponad tysiąc Włochów. Jak powiedział ks. Jan Przybocki koordynator, rekolekcje w drodze były wielkim wołaniem za Polskę, w tym również o trzeźwość narodu:  Krakowscy pątnicy wspominali też w drodze zamordowaną w Boliwii wolontariuszkę Helenę Kmieć przypominając, że i ona wielokrotnie uczestniczyła w pielgrzymce.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>