Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • W intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, pokoju na świecie oraz z prośbą o jedność i ducha wspólnoty między Polakami dotarło na Jasna Górę ok. 1,6 tys. uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

  - Przychodzimy na Jasną Górę, by zabrać Maryję do siebie, do naszej codzienności – mówił w homilii bp Jacek Kiciński, który także wędrował pieszo do sanktuarium, powierzając Bogu szczególnie intencje powołań kapłańskich i zakonnych w metropolii dolnośląskiej.  - Czas pielgrzymi owocuje - zapewniał pielgrzymów bp Kiciński. Zauważył także, że pielgrzymka uczy, ze teraźniejszość trzeba przezywać z pasją, a przyszłość z nadzieją.  – Jesteście  żywą cząstką w koronie Maryi – mówił do wrocławskich pątników duchowny.  Pielgrzymi z Dolnego Śląska pokonali ok. 230 km w ciągu 9 dni.

  - Idą ludzie piękni i wspaniali  - uważa uczestnik pielgrzymki raper ks. Jakub Bartczak.  Piesze pielgrzymowanie jest rozpoznawczym znakiem polskiej duchowości religijnej powiedział ks. Paweł Rytel – Andrianik. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski podkreślił także  że w  pieszym pielgrzymowaniu na Jasna Górę  tkwi niezmiennie duchowa siła naszego narodu.  Ks. Rytel – Andrianik wyraził radość, ze najnowsze  inicjatywy:  fanpage „Polska Pielgrzymuje” oraz twitterowy hashtag #pielgrzymka, mające zachęcić użytkowników sieci do wymiany doświadczeń i zdjęć w mediach społecznościowych związanych z pielgrzymowaniem spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów.  Za pośrednictwem facebookowego fanpage’a i twitterowego hashtaga #PolskaPielgrzymje  można podzielić się z uczestnikami sieci relacjami oraz zdjęciami i filmami z pielgrzymiego szlaku. 

  Akcja zakłada również możliwość przekazywania intencji, które trafią do pielgrzymów udających się do głównych polskich sanktuariów.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>