Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasną Górę z każdym dniem przybywa teraz coraz więcej pieszych pielgrzymów. Dziś już dotarli pątnicy z diec. świdnickiej. Teraz wchodzą grupy prowadzone z Krakowa przez dominikanów.


  Pielgrzymki, jak zwykle, są pogłębieniem programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tegoroczne nawiązują do maryjnych jubileuszy i wezwania „Idźcie i głoście”.

  14 piesza pielgrzymka diec. świdnickiej zgromadziła 600 osób, ale ponad dwa tysiące stanowili uczestnicy grupy duchowej. Wszyscy w modlitwie pamiętali szczególnie także o naszej Ojczyźnie:

  Pielgrzymka świdnicka odbywała się pod hasłem: Totus Tuus i była próbą uczenia się od św. papieża Jana Pawła II całkowitego zawierzenia Bogu przez Maryję. Całą drogę niesione były jego relikwie.

  Jasnogórskiej modlitwie pątnikom przewodniczył pasterz diecezji. Bp Ignacy Dec podkreśla, że pielgrzymki piesze są wielkim dziełem ewangelizacji wobec świata:

  W progi Jasnej Góry wchodzi teraz 26.piesza pielgrzymka dominikańska. Jej szczególnym rysem są grupy ciszy i pokutna. Tegorocznej wędrówce przyświeca hasło: „Wy dajcie im jeść”. To w nawiązaniu do obchodzonego w  Polsce Roku Brata Alberta Chmielowskiego.
  Dominikanie przypominają, że słowa skierowane przez Jezusa do apostołów stanowią program życia chrześcijańskiego, bo każdy z nas jest powołany do tego, by odpowiadać na różne formy głodu we współczesnym świecie.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>