Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Z modlitwą za misjonarzy, o umiłowanie Słowa Bożego, wierność Matce Bożej i złożonym ślubom, odnowę życia i nowy zapał ewangelizacyjny na Jasną Górę przybyły tysiące pieszych pielgrzymów. Dziś pierwszy w tym roku tzw. pielgrzymkowy szczyt. Na święto Matki Bożej Szkaplerznej dotarły grupy m.in. z arch. przemyskiej, poznańskiej i łódzkiej.  - Tworzymy żywą koronę Maryi – deklarowali pątnicy i podkreślali, że jubileusz 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu jest okazją do szczególnego błagania za Polskę:  W pielgrzymce przemyskiej podążał jak zwykle pasterz archidiecezji abp Adam Szal.  W 37-mej pielgrzymce przemyskiej przyszło ponad 1200 osób. W drodze uczyli się miłości do codziennego spotkania ze Słowem Bożym. – To jak powiedział ks. Andrzej Bienia w nawiązaniu do hasła roku duszpasterskiego i zarazem hasła rekolekcji „idźcie i głoście”:  W drodze każdy z pątników modlił się za konkretnego misjonarza losując jego imię i nazwisko.
  W ten sposób modlitewną opieką otoczonych zostało ponad 2 tysiące posługujących na misjach.

  - Matka Boża jest dla nas bardzo ważnym przykładem ewangelizacji – przypomniał abp Szal:  Sami pielgrzymi czuli zarówno radość jak i dumę z możliwości włączenia się w posługę misyjną Kościoła poprzez modlitewne towarzyszenie misjonarzom  W drodze do Częstochowy z racji jasnogórskiego jubileuszu nie zabrakło selfi dla Maryi i duchowych darów.
  Do wezwania Królowa Polski nawiązywało hasło jednej ze starszych kompani 148 pielgrzymki piotrkowskiej. Jej mottem były słowa: „Jesteśmy żywą Koroną Maryi”.
  Pątnicy podzieleni na trzy grupy rozpoczęli swoje wędrowanie 11 lipca. W grupie maryjnej szły siostry nazaretanki  Bogusława i Magdalena:  Niezwykłym przeżyciem  podczas pielgrzymki jak mówią uczestniczki było piesze podążanie za Jezusem Eucharystycznym obecny w Najświętszym Sakramencie.  
  W południe w progi Sanktuarium weszła 83. Poznańska Piesza Pielgrzymka.
  1643- em pątnikom również towarzyszyło hasło „Jesteśmy żywą Koroną Maryi”, mówi ks. Jan Markowski, kapelan kompanii poznańskiej.  Większość pielgrzymów pozistanie na Jasnej Górze do jutra, by tu wziąć udział w niedzielnych uroczystościach ku czci Mataki Bożej z Góry Karmel. Suma odprawiona zostanie na szczycie o godz. 11-tej.


Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>