Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Wakacyjne spotkania modlitewne w Sanktuarium przeżywa dziś  wielu pielgrzymów indywidualnych, ale również przybyłych w mniejszych grupach zorganizowanych. 
  Wypełniając adwentowe postanowienia podjęte w ramach inicjatywy „Żywa  Korona Maryi”, dziś na Jasnej Górze swoje zawierzenie ponowiła grupa dzieci i młodzieży z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z Zielonej Góry. 
  Spotkanie wpisało się w pięciodniowe kolonie wakacyjne, gdzie była czas na modlitwę, sport i rekreację:
  Do konkretnych zaś postanowień, którym są wierni młodzi pielgrzymi jest codzienna modlitwa różańcowa, dodał ks. Andrzej Brenk:
  W wakacyjno-parafialny pobyt poza domem wpisało się wiele atrakcji. Wiele z nich pozostanie inspiracją do planowania kolejnych tygodni wolnych od szkoły:
  „Maryja naszą Królową” – to hasło tegorocznych rekolekcji w drodze 306 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. 
  – Myśl ta, nawiązująca do obchodów jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i stanowić będzie o treści specjalnych konferencji oraz rozważań, wyjaśnia kierownik paulińskiej pielgrzymki o. Marek Tomczyk:
  Jak dodaje o. Tomczyk, „pielgrzymowaniu na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia towarzyszyć będzie również przesłanie objawień fatimskich sprzed 100-u lat”:
  Dziś do Sanktuarium późnym popołudniem dotrze 148. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka. Natomiast jutro swoje rekolekcje w drodze zakończą pątnicy z arch. przemyskiej i poznańskiej.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>