Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Nauczyciele i wychowawcy, czciciele św. Michała Archanioła, członkowie grup rekonstrukcji historycznej i piesi pielgrzymi ze Śląską w pierwszą sobotę lipca przybywają na Jasną Górę powierzać się opiece Królowej Polski.
  Św. Michał Archanioł już po raz trzeci przybył na Jasną Górę. W Sanktuarium rozpoczyna się  peregrynacja kopii Figury Księcia Wojsk Anielskich z groty objawień w Gargano. Wydarzeniu towarzyszy Ogólnopolska Pielgrzymka rycerzy oraz czcicieli św. Michała.
  - Obecność kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano to dla nas wielkie święto, ale trzeba pamiętać, że jest jeszcze jeden szczególny znak przypominający o opiece roztaczanej przez naszego patrona – mówi ks. Robert Ryndak z Bractwa Szkaplerznego św. Michała Archanioła. Kapłan tłumaczy także warunki jakie należy spełnić by przyjąć szkaplerz:
  Szkaplerz św. Michała można przyjąć uroczyście dziś na Jasnej Górze o godzinach: 15.30, 16.00, 16.30, 18.00 i 19.00.   
  Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Matki Bożej oraz Msza Święta pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Michalitów ks. Dariusza Wilka.
  Tydzień po zakończeniu roku szkolnego na Jasną Górę przybyli nauczyciele i wychowawcy. Dziś popołudniu rozpocznie się 80. Jubileuszowa Pielgrzymka tej grupy zawodowej.
  - Spotkaniu podczas, którego obecne są duszpasterstwa nauczycieli z całej Polski towarzyszy hasło „Wdzięczność i misja” - mówi ks. Wojciech Wojtyła, sekretarz Krajowego Biura ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.
  - Zawód nauczyciela i wychowawcy to nie tylko wykonywana profesja, to powołanie, które o ile będzie realizowane i rozwijane, może przynieść wspaniałe owoce -  dodał ks. Wojciech Wojtyła:
  Podczas dwudniowej pielgrzymki tej grupy zawodowej odbywa się jednocześnie 16.Ogólnopolskie Sympozjum Ewangelizacyjne dla nauczycieli i wychowawców. Dziś gośćmi spotkania są: prof. dr hab. Krystyna Chałas z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz dr inż. Antoni Ziemba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Jutro nauczyciele wysłuchają konferencji ks. prof. dr hab. Zbigniewa Formella z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie zatytułowanej „Wychowanie jest sprawą serca”.
  Do częstochowskiego sanktuarium docierają pierwsi pielgrzymi ze Śląska, którzy na swoje modlitewne wędrówki wyruszają głównie w czerwcu i w pierwszej połowie lipca. Dziś na Jasnej Górze swój modlitewny dzień skupienia przeżywają pątnicy m.in. z Siemianowic Śląskich i Radlina Biertutowa. 
  - Nasza wspólnota dopiero zaczyna tą wielką przygodę jaką są rekolekcje w drodze – mówi ks. Mateusz Iwanecki, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Radlinie:
  - Każdemu towarzyszą inne motywacje wyruszenia na pielgrzymkę  – mówi Dawid Kocz, jeden z pątników:
  W Kaplicy Matki Bożej trwa Msza Święta dziękczynna za 50 lat życia kapłańskiego paulinów o. Joachima Dembickiego i o. Leona Chałupki.  

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>