Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Kolejny rok nauki dobiega końca. Zbliżają się wakacje. Dlatego wielu uczniów polskich szkół oraz nauczycieli szkolnych i akademickich przybywa na Jasną Górę podziękować za czas wytężonej pracy.
  Po raz 19. swoją ogólnopolską pielgrzymkę przeżywają dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i absolwenci placówek edukacyjnych należących do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. 
  - Tegoroczne spotkanie wpisuje się w przeżywanie wielu jubileuszy, w tym 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, ale także 25-lecia istnienia Stowarzyszenia – mówi Maria Chodkiewicz, prezes SPSK:
  Jak mówi dyrektor KLO i KG w Częstochowie Grzegorz Nawrocki pielgrzymka Stowarzyszenia ma dwa wymiary:
  - Spotkanie na Jasnej Górze jest niejako ukoronowaniem minionego roku nauki, ale szkoły katolickie o swoich wychowankach nie zapomną także w czasie zbliżających się wakacji – mówi Maria Chodkiewicz:
  W programie pielgrzymki znajduje się koncert zespołu „Sąsiedzi”, a także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach plastycznych i literackich organizowanych przez SPSK. Spotkanie zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  Dziś w Sanktuarium modlili się  wykładowcy Politechniki Poznańskiej. Mówi prof. Jacek Błażewicz:
  - Pasję pielgrzymowania na Jasną Górę i wartości chrześcijańskie staramy się przekazać nie tylko naszym dzieciom i wnukom, które dziś nam towarzyszą, ale także naszym studentom – dodaje prof. Błażewicz. Modlitwie wykładowców akademickich z Poznania przewodniczył abp Marek Jędraszewski.
  Pod hasłem „Idźcie i głoście” na Jasną Górę przybyła jedna z pierwszych tegorocznych pieszych pielgrzymek. 55 – osobowa grupa młodzieży z parafii pw. św. Marii Magdaleny z Wodzisławia Śląskiego – Radlin Drugi w czasie rekolekcji w drodze dziękowała za kończący się rok szkolny i odnawiała swoją więź z Bogiem przed wakacjami:
  - Każdy dzień modlitewnej wędrówki poświęcony był innej intencji – mówi przewodnik ks. Grzegorz Szmatloch:
  Młodzieżowe pielgrzymki z Wodzisławia Śląskiego na Jasną Górę trwają już od 26 lat. Do młodych dołączyli dziś w Sanktuarium ich rodzice i członkowie wspólnoty parafialnej by wspólnie przezywać w Sanktuarium Dzień Radliński. 

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>