Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Jeszcze tylko przez niespełna dwa miesiące, do 15 sierpnia, paulini czekają na tzw. selfi dla Maryi. Selfie to inaczej zdjęcie. - Zbudujmy z naszych fotografii nadesłanych przez internet mozaikę Wizerunku Częstochowskiego – zachęcają zakonnicy podkreślając, że „pragniemy przez to wyrazić, że chcemy być Obliczem Maryi”. Nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej, bo tylko nasze starania o przemianę życia według Ewangelii mogą być prawdziwym diamentem w Koronie Maryi na jubileusz 300-lecia.
  - Korona Maryi łączy wszystkich Polaków – zauważają jasnogórscy pielgrzymi i dodają, że wszyscy jesteśmy ważną jej cząstką:
  Wizerunek Maryi z naszych zdjęć zostanie umieszczony na jasnogórskich wałach podczas głównych uroczystości jubileuszowych 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej oraz zaistnieje w Internecie, aby każdy z nas mógł się odnaleźć w Obliczu Maryi. 
  Młodzi „Selfi dla Maryi” uważają za bardzo dobry pomysł:
  Bardzo prosty, wręcz intuicyjny formularz do wysyłania zdjęć i duchowych darów w ramach inicjatywy „Selfi dla Maryi” znajduje się na stronie www.koronamaryi.pl.
  Wśród pielgrzymów nawiedzających dziś Jasną Górę dominują dzieci pierwszokomunijne. Przyjechały grupy m.in. z: Ożarowa, Zelowa, Mochowa, Cisek, Ostrowa Wielkopolskiego, Kucka czy Radomska.
  O. Mateusz z paulińskiej parafii w Mochowie k/Głogówka na Śląsku Opolskim przypomina, że klasztor przez osobę fundatora bardzo mocno związany jest z Jasną Górą:
  W Mochowie już w XIII w. na tzw. „Łące Maryi" stała drewniana kaplica poświęcona Matce Bożej. Książę Fundator sprowadził z węgierskiego klasztoru dwunastu ojców i braci paulinów, którzy stworzyli pierwszą wspólnotę zakonną. Z Jasnej Góry została przekazana klasztorowi pierwsza kopia Obrazu Jasnogórskiego, którą umieszczono w kościele św. Trójcy.
  Dla dzieci komunijnych pielgrzymka do Częstochowy to wielkie wydarzenie.
  Z intencją dziękczynną nie tylko za pierwszą komunię św., ale również za spotkanie z Matką Bożą w kopii Jej Cudownego Obrazu podczas peregrynacji dotarli wierni z parafii w Godzianowie w diec. łowickiej.
  Jak podkreśla proboszcz ks. Wiesław Kosiński nawiedzenie było wielkim przeżyciem duchowym, które teraz trzeba bardzo pielęgnować:
  Obok grup zorganizowanych na Jasną Górę, wykorzystując dzień wolny od pracy, przybywa wiele rodzin i indywidualnych pielgrzymów:
  Późnym popołudniem na Jasną Górę przybędą uczestnicy 24-go Festiwalu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Przegląd o charakterze konkursowym ma na celu prezentację dorobku artystycznego amatorskich orkiestr OSP, propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej oraz stałe podnoszenie poziomu artystycznego orkiestr, poprzez szlachetną rywalizację. 
  Koncerty konkursowe odbywają się teraz w częstochowskiej filharmonii. 
  O 17-tej zaplanowana jest Msza św. na placu przed jasnogórskim szczytem, po czym odbędzie się przemarsz orkiestr Alejami na Plac Biegańskiego. Tam przewidziano koncert połączonych zespołów oraz pokaz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin, laureatki konkursu parady marszowej z ubiegłego roku.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>