Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Wspomnienie liturgiczne przywołuje dziś postać bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Odznaczał się nabożeństwem do Najświętszej Eucharystii, o czym świadczy szczególne wotum, które znajduje się w jasnogórskim muzeum 600-lecia – mówił dziś we wstępie do Mszy św. o. Stanisław Rudziński.
  Przykład naszych świętych pasterzy przez wieki nadawał duchowości Polaków rys eucharystyczny. Pozostał on po dziś dzień. Już jutro przejdziemy ulicami naszych miejscowości krocząc za Jezusem w uroczystej procesji Bożego Ciała, podobnie jak w latach poprzednich.
  Dziś wieczorem o godz. 19.00 na Jasnej Górze celebrowane będą uroczyste Nieszpory eucharystyczne połączone z procesją. Jutro po Mszy św. o godz. 10.00 z Archikatedry częstochowskiej na Jasna Górę wyruszy główna procesja eucharystyczna. 
  W sanktuarium modlą się członkowie redakcji gazety „Nasz Dziennik”.
  - Przyprowadziła nas tutaj miłość do Matki Bożej, Królowej Polski, której się zawierzamy – powiedziała Ewa Nowina-Konopka, redaktor naczelna pisma.
  - Służymy Polakom na łamach Naszego Dziennika od 18-tu lat i choć zmieniły się wyzwania społeczne i religijne, to istota pozostaje ta sama i o jej zachowanie się modlimy – dodała dziennikarka.
  "Nasz Dziennik" jest ogólnopolską gazetą, ukazującą się codziennie od 1998 roku a inicjatorem jej powstania był o. Tadeusz Rydzyk. Motto pisma brzmi: Veritatis splendor  czyli Blask prawdy. Pismo przedstawia bieżące wiadomości oraz artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary i religii, historii i przyszłości.
  Czas majowo-czerwcowy obfituje na Jasnej Górze w pielgrzymki dziękczynne za przyjęte sakramenty. Za dar I Komunii Świętej dziękują dzieci z Wlenia, Nowego Bieżanowa, Legionowa i Jarząbek.
  Swoją Mszę św. prymicyjną odprawią dziś w jasnogórskim sanktuarium neoprezbiterzy z Kielc i Kalisza.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>