Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Przybywają prosić Matkę Bożą Częstochowską o błogosławieństwo, bezpieczeństwo w podróży i nowe trasy do przemierzenia. Na Jasną Górę przyjechało około 450 złóg z kraju i zagranicy, uczestników 5. Pielgrzymki Karawaningowej.

  Dwa dni spędzone w Sanktuarium to okazja do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa pojazdów, wymiany doświadczeń, spotkania z przyjaciółmi i zawierania nowych znajomości powiedział ks. Mariusz Chmura, koordynator spotkania:  Ta forma turystyki i wypoczynku dla wielu jest również drogą do Boga. W naszym przypadku takie pielgrzymowanie trwa już bardzo długo mówią Lidia i Andrzej spod Bydgoszczy:


  Organizatorem Pielgrzymki na Jasną Górę jest Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe „Razem w Drodze”.

  Kolejny dzień na Jasnej Górze trwa modlitwa maturzystów. Dziś do Sanktuarium najliczniej przybyli uczniowie z diecezji łowickiej. Młodzi ludzie, którym towarzyszą między innymi studenci modlą się o pozytywne wyniki nadchodzących egzaminów i słuchają świadectw starszych kolegów.


  Mszy Świętej z udziałem młodzieży przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej Dziuba.

  Diecezja łowicka przeżywa obecnie nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ikona będzie tam gościć do 24 czerwca.

  Takie spotkanie zdarza się raz na 300 lat. Na Jasnej Górze wczesnym rankiem zakończyło się czuwanie modlitewne konfratrów, przyjaciół i osób związanych z dziełem Zakonu Paulinów w jubileuszowym roku koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.

  Jak powiedział o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu spotkanie było wspólnym uwielbieniem Królowej i podziękowaniem wszystkim, którzy w różnoraki sposób wspierają paulińską misję w świecie:


  W nocnym czuwaniu w Jubileuszowym Roku Koronacji uczestniczyli konfratrzy a więc uprzywilejowane grono dobrodziejów Zakonu Paulinów, rodzice i krewni mnichów a także przyjaciele i współpracownicy:  Prof. Tadeusz Krawczak, historyk, konfrater pauliński przypomina, że koronacja 300 lat temu była bardzo ważnym wydarzeniem, które dla nas dzisiaj powinno stanowić wielkie wyzwanie:  Program czuwania podzielony był na trzy części. Była modlitwa pod krzyżem, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i ponowienie przymierza z Jasnogórską  Królową Polski. O. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry przypominał, że Maryja zawsze prowadzi nas Boga:  O północy Mszy Świętej przewodniczył pauliński konfrater bp Stanisław Stefanek z Łomży.  Dziś kolejny punkt w jubileuszowym roku koronacji. Jak każdego 8 dnia miesiąca odbędzie się Wieczór Maryjny w ramach cyklu „Moja mama jest Królową”. Gośćmi spotkania, które rozpocznie się w bazylice o 19.30 będą:
  o. Marcin Ciechanowski, paulin i Teresa Kopka, terapeutka uzależnień.

  Tematem wieczoru będzie „Boleść Matki”. Jak podkreśla paulin o. Michał Legan, wciąż zadziwia nas postawa Maryi stojącej pod krzyżem:


  Jak zwykle Wieczór Maryjny poprzedzi Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej o 18.30.


Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>