Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Na Jasnej Górze odbyła się pielgrzymka tarnogórskiego samorządu terytorialnego. Uczestniczyło w niej ok. 50 osób na czele ze starostą powiatu Józefem Burdziakiem.
  Wspólna modlitwa zorganizowana została już po raz drugi:
  Starosta tarnogórski dodał, że wspólny przyjazd na Jasną Górę jest także okazją do integracji tych, którzy na co dzień służą mieszkańcom:
  Powiat tarnogórski tworzą cztery miasta i 5 gmin wiejskich.
  Od rana na Jasną Górę licznie przybywają dziś mniejsze grupy maturzystów. Szkolne pielgrzymki przyjechały m.in. z: Dębicy i Bochni:
  Nocne czuwanie podejmą maturzyści z Wągrowca, gdzie katechetami są paulini.
  Wychowawcy i podopieczni Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych prowadzonych przez Zgromadzenie św. Józefa w Częstochowie przeżywają na Jasnej Górze ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych. Mówi s. Nadia, józefitka:
  W programie rekolekcji podopiecznych sióstr józefitek znalazł się czas na wspólną modlitwę, spowiedź i konferencje, ale także na quiz wiedzy o św. Józefie.  
  W Sanktuarium modlą się także dziś także pielgrzymi zagraniczni m.in. z Włoch i Stanów Zjednoczonych.  
  - Przyjechaliśmy do Polski śladami św. Faustyny i św. Jana Pawła II – mówi ks. Don Wester z parafii Wszystkich Świętych w St. Peters z Missouri w USA (czyt. Don Łester / Saint Piters / Misuri): 
  Amerykanie swoją pielgrzymkę zakończą wizytą w Krakowie i Wadowicach.
  Późnym popołudniem rozpocznie sie kolejna tura Jasnogórskich Dni Skupienia. Trzydniowe spotkanie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie odbywa się pod hasłem „W bezpiecznych dłoniach Maryi – czyli o Królowej, która czuwa, bo wróg nie śpi”.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>