Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Plurimos annos!


Środa, 25.03.2020

Plurimos annos!
Telefoniczne, smsowe, przesyłane przez media społecznościowe i tradycyjną pocztą. Już od kilku dni do redakcji Radia Jasna Góra napływają jubileuszowe życzenia od słuchaczy. Jasnogórska rozgłośnia rozpoczęła nadawanie 25 lat temu - 25 marca 1995 roku.

Wyjątkowym, jubileuszowym prezentem jest liczny udział słuchaczy w dziele "Adoptuj Medyka". Polega ona na zadeklarowaniu konkretnej modlitwy, np. dziesiątka różańca, w intencji pracowników służby zdrowia i wszystkich, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie ratują życie i walczą z koronawirusem.

Słuchacze i współpracownicy radia odpowiedzieli także na prośbę o przesłanie poprzez media społecznościowe krótkich filmików z życzeniami. Zadanie to podjęły m.in. związane z rozgłośnią od samych jej początków Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi, które skomponowały specjalną piosenkę:

Filmy z życzeniami, a także fotorelację z dzisiejszych uroczystości obejrzeć można na radiowych portalach społecznościowych: Facebooku i Instagramie.

Autor: AN

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN