Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Srebrny jubileusz


Wtorek, 24.03.2020

Srebrny jubileusz
Przekazywanie wiary, nadziei i miłości, to zdaniem abp. Stanisława Gądeckiego najważniejsza misja mediów katolickich, którą Radio Jasna Góra realizuje od 25 lat.
Już jutro w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Rozgłośnia przeżywać będzie srebrny jubileusz istnienia i pełnienia posługi ewangelizacyjnej, jako głos z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

Przy tej okazji Przewodniczący Konferencji Episkopat Polski podziękował władzom Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika, które w 1995 roku na mocy dekretu generała o. Jana Nalaskowskiego, powołały do istnienia Radio, jako jedną z form ewangelizacji prowadzonej przez Jasną Górę, a także wszystkim pracownikom duchownym i świeckim, którzy przez te lata kształtowali duchowe oblicze rozgłośni za wszystkie widoczne i ukryte owoce ich działalności. Życzył, aby rozgłośnia wykorzystała zdobyte doświadczenie w dalszej służbie Kościołowi i Narodowi.

Uroczystości związane z jubileuszem 25 – lecia Radia Jasna Góra zostały odwołane z uwagi na panujący w Polsce stan epidemii i odbędą się w innym terminie. Niezmieniony pozostaje termin Mszy św. w intencji pracowników Radia, która odbędzie się 25 marca o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej, przewodniczyć jej będzie o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Paulinów. Do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem transmisji radiowej zapraszamy wszystkich słuchaczy i przyjaciół Rozgłośni. Tego samego dnia połączy nas także modlitwa dziękczynna podczas Apelu Jasnogórskiego z zawierzeniem Matce Bożej. Natomiast 28 marca o godz.17.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu celebrowana będzie Msza św. w intencji wszystkich słuchaczy Radia Jasna Góra, której przewodniczyć będzie o. Marian Waligóra Przeor Jasnogórskiego Konwentu.

Autor: IB

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN