Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Misjonarz na post


Wtorek, 24.03.2020

Misjonarz na post
Jak w obecnym czasie, pozostając w domu, można jednocześnie pełnić wielkopostne uczynki miłosierdzia? Jednym z nich może być udział w inicjatywie „Misjonarz na post”, która polega na duchowej, adopcji misjonarza, za którego każdego dnia ofiarujemy wybraną modlitwę lub inną wielkopostną praktykę.

Na świecie pracuje obecnie 1903 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest im także to duchowe. Uczestnicy akcji poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne całego Kościoła.
Komu i w jakim wymiarze służy taka pomoc? O tym mówi o. Sławomir Kalisz, misjonarz przebywający obecnie na drugim krańcu świata.

Epidemia koronawirusa, która w okresie tegorocznego Wielkiego Postu, rozsiała się po świecie nie zatrzymała inicjatywy wspólnej modlitwy za misjonarzy, do której przystąpiło już 45 tys. osób w 99 krajach świata, na 5 kontynentach. Dołączyć do niej można w każdym momencie. Szczegóły znajdują się w stronie internetowej misjonarznapost.pl
Już po raz kolejny akcję „Misjonarz na post” patronatem medialnym objęło Radio Jasna Góra.

Autor: IB

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN