Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » XIII Pielgrzymka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej


Poniedziałek, 23.03.2020

XIII Pielgrzymka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej
Duchowo na Jasną Górę pielgrzymują dziś studenci, wykładowcy, absolwenci i przyjaciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W imieniu społeczności uczelni na Jasną Górę przyjechał rektor, o. Zdzisław Klafka, redemptorysta.Eucharystię w ramach pielgrzymki sprawował abp Wacław Depo, Przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu. W homilii odwołał się do intencji, z którą środowisko WSKSiM od 13 lat przybywa na Jasną Górę.Pielgrzymka WSKSiM jest organizowana w czasie, kiedy wszyscy Polacy łączą się w modlitwie o uszanowanie w naszej Ojczyźnie daru życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną intencją tegorocznego pielgrzymowania jest także modlitwa o przywrócenie zdrowia dla wszystkich zarażonych koronawirusem i o ustanie epidemii na całym świecie. Eucharystię w ramach XIII Pielgrzymki WSKSiM transmitowało Radio Maryja i TV Trwam.

Autor: AS

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN