Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu


Poniedziałek, 23.03.2020

Duchowa Adopcja wyrazem wierności Jasnogórskim Ślubom Narodu
Pozostając w domach, możemy zaangażować się w obronę życia. Choć oficjalna pielgrzymka Obrońców Życia została odwołana, jednak nie został anulowany obowiązek troski o życie od poczęcia do naturalnej śmierci, która została nam zadana w programie Jasnogórskich Ślubów sporządzonych przez Prymasa Tysiąclecia.

Magdalena Guzik-Nowak, dyrektor ds. Edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, podkreślała na Jasnej Górze dokładnie rok temu, że podstawową formą zaangażowania w obronę życia jest modlitwa.

Choć w obecnej sytuacji pozostaje nam modlitwa w kościołach, w które przeobraziły się nasze domy, nadzieja każe nam sięgać w przyszłość, kiedy znów będziemy mogli gromadzić się na wspólnej modlitwie. Zarówno w parafiach, jak i na Jasnej Górze.

Podczas ostatnich rekolekcji Animatorów Duchowej Adopcji, jedna z uczestniczek, Marianna z Ciechanowa mówiła:

O tym, że warto podjąć wyzwanie związane z wierną, codzienną modlitwą w obronie życia, zapewnia o. Stanisław Jarosz, paulin.

Dziewięciomiesięczną modlitwę w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można podjąć w każdym czasie, ale w sposób uroczysty będzie ją można podjąć 25 marca, kiedy obchodzony jest Dzień Świętości Życia, uczestnicząc we Mszy Świętej z Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 20.00, w czasie której złożone zostaną przyrzeczenia. Liturgia będzie transmitowana w TVP3 i jasnogórskich mediach.

Autor: AS

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN