Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Dziś odbył się finał IX-tej edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę. 
  W tym roku dekoracja świątecznych drzewek nawiązywała do jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W ozdabianiu 40-stu choinek wzięło udział 13 przedszkoli i 27 szkół z archidiecezji częstochowskiej. 
  Organizatorami konkursu są: przeor jasnogórskiego klasztoru o. Marian Waligóra ze wspólnotą, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Częstochowie.
  O. Marian Waligóra podkreśla wyjątkowość ozdób wykonanych przez najmłodszych.
  Głosowanie na najpiękniejszą „wieczernikową choinkę” trwało od Bożego Narodzenia do 30 grudnia. W sumie jasnogórscy pielgrzymi oddali ok. 20 tys. głosów.
  III Miejsce z ilością głosów ponad 1200 - zajęła choinka z numerem 40. Ozdoby przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku.
  II Miejsce z ilością 1260 głosów zajęła choinka numer 39 na którą ozdoby przygotowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Czerwony Kapturek w Częstochowie.
  Najwięcej specjalnych karteczek  prawie 1400 wrzuconych było do urny z numerem 8. To choinka, którą udekorowały dzieci z Przedszkola Leśne Skrzaty w Poraju.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy ze zdjęciem swojej choinki a zwycięzcy również ryngrafy Matki Bożej, gry i książki edukacyjne. 
  Wychowawcy zaznaczają, że udział dzieci w choinkowej zabawie ma też wymiar edukacyjny, patriotyczny i religijny, bo w świadomości najmłodszych pozostanie Jasna Góa i jubileusz 300-lecia.
  Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali także ufundowaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach wycieczkę edukacyjną do lasu, zgodnie z obietnicą Adama Chudzika z Nadleśnictwa w Kłobucku.
  Konkurs na Wieczernikową Choinkę w tym roku wpisał się w wiele wydarzeń związanych z Jubileuszem Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Inne inicjatywy to comiesięczne wieczory maryjne czy możliwość składania duchowych darów w ramach akcji Żywa Korona Maryi.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>