Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Tajemnicy Bożego Narodzenia poświęcony był trzeci już Wieczór Maryjny z cyklu „Moja Mama jest Królową”. 
  Spotkania stanowią przygotowania do sierpniowych głównych uroczystości jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. 
  Gośćmi Wieczoru byli o. Wojciech Dec, paulin i Urszula Mela, mama Janka, najmłodszego w historii zdobywcy w ciągu jednego roku, dwóch biegunów.
  Przypominając narodziny Jezusa, który mając moc stwórczą stał się człowiekiem o. Dec zauważył, że w ten sposób Bóg najpełniej okazał realizm swej miłości:
   
  O. Wojciech Dec zachęcał do ciągłego zatrzymywania się nad tajemnicą Bożego Narodzenia i w jej kontekście odczytywania przesłania, że „ Bóg rodzi się nieustannie w Komunii Świętej i sakramentach”.
  O sile płynącej z betlejemskiej stajenki, o rodzinie i wychowaniu mówiła Urszula Mela, matka czwórki dzieci. Podkreśliła, że Maryja jest Tą, która w najbardziej dramatycznych dla człowieka okolicznościach pomaga nam na nowo rodzić wiarę i nadzieję:
  Urszula Mela podkreślała, że choć człowiek ma wiele planów związanych ze swoim życiem i życiem najbliższych to jednak najważniejsze jest zawierzenie i ufność, że to Bóg ma najlepszy plan względem każdego z nas.
  Wieczory Maryjne na Jasnej Górze odbywają się w łączności z innymi paulińskimi sanktuariami maryjnymi w Polsce. Tym razem przybyło ok. 200-u  przedstawicieli Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.
  Kolejne spotkanie z cyklu „Moja Mama jest Królową” odbędzie się 8 lutego.
  W Sanktuarium i we wszystkich klasztorach paulińskich na świecie trwa nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów.
  Podczas modlitwy, w drugim kazaniu nowennowym o. Łukasz Kielak mówił o „Królestwie Niebieskim w Błogosławieństwie Ubogich w Duchu”.
  Wskazując na św. Pawła, zwrócił uwagę, że jego życie odsłania prawdę iż „liczenie tylko na Boga, wydaje się być najbardziej wymagającym ze wszystkich błogosławieństw”:
  „Pawełki” czyli duchowe przygotowania do obchodów uroczystości Św. Pawła z Teb, to okazja aby na nowo odpowiedzieć sobie - jako zakonnik - na pytanie: co dziś znaczy żyć Sam na Sam z Bogiem? Mówi o. Waldemar Pastusiak, proboszcz paulińskiej parafii w Brdowie:
  Nowenna przed Uroczystością św. Pawła Pierwszego Pustelnika zwana „Pawełkami” na Jasnej Górze odprawiana jest codziennie o godz. 18.00.
  Jutro w Sanktuarium nastąpi rozstrzygniecie IX Edycji Konkursu na Wieczernikową Choinkę. I choć spośród czterdziestu drzewek, trzy które otrzymały największą ilość głosów zostaną szczególnie nagrodzone, to tak naprawdę wszystkie zasługują na wyróżnienie:
  Jury w konkursie na „najpiękniejszą wieczernikową choinkę” stanowili jasnogórscy pielgrzymi. O. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry dokona podsumowania 9. edycji Konkursu. Zapraszamy na godz. 9.30 do Wieczernika, gdzie przygrywać będzie tradycyjnie Jasnogórska Orkiestra Dęta. 
  Organizatorami konkursu są: przeor klasztoru o. Marian Waligóra ze wspólnotą, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Częstochowie.

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>