Get Adobe Flash player

Wydarzenia

 • Z udziałem ok. 2 tys. osób na Jasnej Górze trwa  9.patriotyczna pielgrzymka kibiców. Tegoroczne spotkanie jest hołdem dla żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w 75. rocznicą powstania tej organizacji i przypomnieniem postaci tzw. bł. „Piątki Poznańskiej”, czyli wychowanków salezjańskich zaciętych na gilotynie przez Niemców w 1942 roku. Sympatycy różnych drużyn sportowych modlą się nade wszystko w intencji naszej Ojczyzny.


  - Przeżywając maryjny rok jubileuszowy sportowi fani jasnogórską pielgrzymką rozpoczęli nową inicjatywę Żywy Różaniec Kibiców – powiedział ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin:

  Patronami kibicowskich róż różańcowych będą święci i błogosławieni nie tylko ludzie Kościoła, ale i wielcy patrioci. Za kilka dni ruszy specjalna strona internetowa, przez którą można dołączyć do modlitwy różańcowej.
  Pielgrzymki zawsze są także okazją do wymiany doświadczeń i rozmów co zrobić, by jednoczyć świat kibiców w Polsce.

  Na Jasnej Górze i we wszystkich paulińskich klasztorach na świecie rozpoczyna się od dziś nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Paweł to szczególny opiekun i patriarcha Zakonu Paulinów:

  Jak dodał o. Sebastian Matecki, rzecznik Jasnej Góry aktualność św. Pawła Pustelnika wyraża się przede wszystkim w jego wierności Bogu i Ewangelii:

  „Pawełki”, bo tak popularnie nazywana jest nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, odprawiane na Jasnej Górze nie mają sobie równych. Częstochowski klasztor to największa paulińska wspólnota na świecie, tutaj jest dom generalny Zakonu i tutaj zgromadzone są liczne zespoły współpracujące z mnichami. Stąd podczas Pawełek jasnogórskich gra orkiestra dęta i śpiewają dziecięce chóry. Odświętnie udekorowana jest kaplica św. Pawła i bazylika. Początek nabożeństwa o godz.18.00.

  Dziś pierwsza sobota miesiąca. Na specjalne zawierzenie Maryi rodzin przybywają wierni z całej Polski np. z Gdańska:

  Msza św. w intencji rodzin z aktem zawierzenia odprawiona zostanie o 18.30 w KMB.
  Nocne czuwanie podejmą dziś wierni grupy purpurowej Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. To grupa, z którą duchowi pielgrzymi zgromadzeni przy naszej rozgłośni, każdego roku w sierpniu, przemierzają drogę ze Stolicy.
   

Archiwum tekstowe

Projekt graficzny: Studio24h
/html>