Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę


Wtorek, 25.02.2020

Wszystkie drogi prowadzą na Jasną Górę
Jutro głosić będzie rekolekcje wielkopostne w Tarnowskich Górach, wczoraj zatrzymał się u Matki Bożej Jasnogórskiej. Narodowe Sanktuarium Polaków nawiedził biskup Kazimierz Wielikosielec z Pińska na Białorusi.

- Białorusini, zarówno katolicy, jak i prawosławni, to ludzie bardzo maryjni - mówił w rozmowie z naszą rozgłośnią biskup Wielikosielec:

Biskup Kazimierz Wielikosielec modlił się szczególnie w intencji odrodzenia parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Homlu. Od kilku lat trwają tam prace przy odbudowie świątyni, która została wysadzona przez bolszewików w latach 40-tych ubiegłego wieku. Posługę duszpasterską w odradzającej się parafii podjęli paulini. Posługują tam o. Leonard Aduszkiewicz i Onufry Alkhovik.

Biskup Kazimierz Wielikosielec od 1999 roku posługuje jako biskup pomocniczy w diecezji pińskiej. W całej diecezji pińskiej mieszka obecnie ponad 60 tysięcy katolików. To największa z czterech rzymskokatolickich diecezji Białorusi, o powierzchni blisko 73 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Autor: AN

Zobacz również

Wyjątkowe Triduum

Wyjątkowe Triduum

Środa, 08.04.2020

Jak z bagażem lęku przed zarażeniem niebezpiecznym patogenem oraz strachu o najbliższych wejść w przeżywanie Triduum Paschalnego i najbardziej radosnych dla katolików Świąt Zmartwychwstania Pańskiego? Jak stanąć ze spokojnym sercem obok napływających z mediów informacji o rosnącym wciąż zagrożeniu?

Autor: IB

Kapłani tęsknią za wiernymi

Kapłani tęsknią za wiernymi

Środa, 08.04.2020

Wyludnione kościoły, puste dziedzińce, Msze święte i nabożeństwa sprawowane bez udziału wiernych i tęsknota w sercach, taki jest obraz Wielkiego Tygodnia w dobie koronawirusa. Jak przyznaje o. Waldemar Pastusiak - kustosz Jasnej Góry, tęsknota jest obopólna, nie tylko wiernym brakuje realnej obecności w świątyni i udziału we Mszy św., kapłanom brakuje widoku tych do których zostali posłani.

Autor: IB

Apel w intencji służby zdrowia

Apel w intencji służby zdrowia

Środa, 08.04.2020

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni - za wszystkich tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszym froncie i jednocześnie są najbardziej narażeni na zakażenie, zanoszona była wczorajsza modlitwa Apelu Jasnogórskiego.

Autor: IB

Ukryci pod płaszczem Maryi

Ukryci pod płaszczem Maryi

Wtorek, 07.04.2020

Przy Jasnej Górze działa kilkanaście wspólnot, stowarzyszeń i dzieł duszpasterskich m.in. Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Wspólnota bł. Euzebiusza i Rycerstwo Orderu Jasnogórskiej Bogurodzicy. W związku z pandemią koronawirusa zmienił się sposób ich działania.

Autor: AN

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Maryjo, spraw byśmy wytrwali na straży zdrowia i życia

Wtorek, 07.04.2020

Na Jasnej Górze nieustannie trwa modlitwa za chorych i tych wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa

Autor: AN

 Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Rozsiani po świecie, połączeni wiarą

Wtorek, 07.04.2020

Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Kanada to tylko kilka państw, z których duchowo na Jasną Górę pielgrzymuje Polonia.

Autor: AN