Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Wszystko postawić na Maryję


Piątek, 14.02.2020

Wszystko postawić na Maryję
14 II 1953 r. nowo mianowany kardynał-Prymas Polski Stefan Wyszyński wypowiedział programowe słowa: 'Wszystko postawiłem na Maryję'.
W połowie ubiegłego wieku, Kościół ze strony władz państwowych doświadczał wielkiego prześladowania. Dochodziło do sytuacji, gdy decydenci chcieli uzurpować sobie prawo do obsadzania ważnych stanowisk kościelnych, zamykali seminaria i klasztory. Wobec tych niepokojących zjawisk kardynał Stefan Wyszyński, kierowany troską o los Kościoła i narodu wypowiedział znamienne słowa zawierzenia.
Dziś po 67 latach możemy stwierdzić, że to zdanie 'Wszystko postawiłem na Maryję' wyznaczało program posługi duszpasterskiej Prymasa Tysiąclecia. Ono także zaowocowało Ślubami Jasnogórskimi i Wielką Nowenną Milenium Chrztu Polski oraz peregrynacją. Mówi Stanisława Nowicka, świadek życia kard. Wyszyńskiego -

- Każda posługa duszpasterska Prymasa Tysiąclecia miała jeden cel - dodaje przedstawicielka Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, przybliżać ludzi do Maryi przez Jasną Górę:

- Wielkim wyzwaniem, które dziś jest jakimś znakiem czasu, a domaga się odczytywania na nowo i realizacji, jest ABC Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia - podkreśliła Stanisława Nowicka.

Autor: MB

Zobacz również

 Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Rekolekcje dla wdów i kobiet samotnych

Sobota, 22.02.2020

Na Jasnej Górze modli się grupa kobiet samotnych i wdów, które przeżywają we wspólnocie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej rekolekcje. 'Rola i zadanie kobiety - bycie towarzyszką' - to temat ćwiczeń duchowych, które prowadzi ks. Jakub Raczyński, kapłan arch. częstochowskiej.

Autor: IB

Prawnicy UPJPII u Maryi

Prawnicy UPJPII u Maryi

Sobota, 22.02.2020

Tradycją Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie są coroczne pielgrzymki kadry wykładowców na Jasną Górę.

Autor: IB

Modlitwa lekarzy

Modlitwa lekarzy

Sobota, 22.02.2020

We Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej uczestniczyli dziś członkowie Częstochowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Autor: IB

Modlitwą obudzić głód ducha

Modlitwą obudzić głód ducha

Piątek, 21.02.2020

Od wczoraj w Sanktuarium trwają Jasnogórskie Dni Skupienia, które gromadzą rzesze zainteresowanych z całej Polski. Dla wielu z nich jest to czas zatrzymania się w pędzie codziennego życia.

Autor: MB

Czuwanie modlitewne paulińskiej parafii z Świdnicy

Piątek, 21.02.2020

Ponad 200 - osobowa grupa wiernych z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Świdnicy podejmie dziś nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

Autor: MB

Instrukcja obsługi matury

Instrukcja obsługi matury

Piątek, 21.02.2020

Swoją przyszłość związaną z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości oraz dalszymi wyborami życiowymi, dziś w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze polecają maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Autor: MB